TTK 45 Memur Alımı Başvuru Devam Ediyor

TTK 45 Memur Alımı Başvuru Devam Ediyor

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), 7 Kasım'da yayımladığı 45 sözleşmeli kamu personeli alımına devam ediyor. Aralık ayının ortasına kadar devam edecek alım ilanında başvuruda bulunacak adaylardan arasından KPSS puan sıralamasına göre çağrılacak.

Geçtiğimiz hafta yayımlanan 45 memur alımı başvuruları alınıyor. Önce KPSS sıralaması sonra sözlü sınav uygulamasıyla alınacak sözleşmeli kamu personelleri TTK'nın taşra teşkilatlarında görev yapacak.

Son başvuru tarihi:

TTK'nın alım duyurusunda son başvuru tarihi 13 Aralık 2019 olarak belirlendi. Bu tarihe kadar başvuru yapmak isteyen adaylar şahsen başvuru yapacak.

Başvuru şekli:

Yayımlanan ilana başvuru yapacaklar "Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü Yayla Mahallesi Bağlık Caddesi İhsan Soyak Sokak No:2 Zonguldak" adresine TTK internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurarak şahsen veya posta yoluyla 13 Aralık günü mesai saati (17.00) bitimine kadar teslim ederek başvuru işlemlerini gerçekleştirecek.

45 Sözleşmeli personel alımı kadro dağılımı:

Türkiye Taşkömürü Kurumu 45 kontenjan ayırdığı alım duyurusunda 34 maden mühendisi, 6 makine mühendisi ve 5 elektrik mühendisi olacak şekilde kadro dağılımı yaptı.

KPSS şartı ve yazılı sınav:

Başvuru sahipleri 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı P3 puan türünde taban puan 70 olacak şekilde en yüksek alan adaydan başlayarak her kadro için kontenjanın 10 katı aday çağrılacak ve yazılı sınav uygulanacak.

Yazılı sınav ise 12 Ocak 2020 tarihinde saat 10.00'da Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nde yapılacak. Sınavla ilgili duyurular ilerleyen tarihlerde yayımlanacak.

Mezuniyet şartı:

Adayların 45 memur alımına başvuru yapabilmeleri için maden, makine, elektrik mühendisliği bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.

Memur ilanlarını takip etmek, son başvuru tarihini kaçırmamak için memur alımı sayfamızı ziyaret edin. Türkiye Taşkömürü Kurumu 45 sözleşmeli personel alımı için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.