TÜBİTAK 11 Koruma Memuru Alımı Başvuru Şartları

TÜBİTAK 11 Koruma Memuru Alımı Başvuru Şartları

TÜBİTAK yayınladığı ilan ile 11 koruma memuru alımı gerçekleştireceğini duyurdu. TÜBİTAK koruma memuru ile birlikte 6 teknisyen alımı başvuru şartları arasında neler bulunuyor?

TÜBİTAK 11 koruma memuru alımı ve teknisyen alımı başvuru şartları ve kadro dağılımı verildi. TÜBİTAK tarafından yayınlanan personel alım ilanına göre 6 teknisyen ve 5 koruma memuru alımı yapılacak.

Başvuru Şartları

Koruma memuru alımı için başvuracak adaylar Ankara’da istihdam edilecektir. Adayların önlisans bölümlerinden birisinden mezun olmaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gereken adayların kamu haklarından da mahrum bırakılmamış olmaları gereklidir. Devlet memuru olmaya engel bir ceza almış kişilerin de başvuruları kabul edilmeyecektir.

Adayların askerlik ile ilişiklerinin bulunmaması da istenmektedir. Görevini sürekli olarak yapmaya engel bir sağlık durumu olması başvurunun kabul edilmemesine neden olacaktır. Adaylar en geç 14 Şubat 2020  tarihine kadar İŞKUR’dan 00005396665 numaralı ilan vasıtası ile online başvuru yapması gerekmektedir.

Adayların silahlı özel güvenlik belgesine sahip olmaları gereklidir. Bunun yanı sıra kamera sistemlerini kullanma konusunda tecrübe sahibi olanlar ile daha önceden özel güvenlik olarak çalışmış olanlar öncelikli olarak tercih edileceklerdir.

Teknisyen kadrosu için başvuruda bulunacak adaylar işe başlamaları durumunda Kocaeli ve Ankara illerinde istihdam edilecektir. Adayların mezun olması gereken bölümler şöyle sıralanmıştır. Bilgisayar ve kontrol öğretmenliği, elektronik ve bilgisayar öğretimi, elektronik ve haberleşme öğretmenliği. Adayların başvurularında hak kaybı yaşamamaları için tüm bilgi ve belgelerini doğru bir şekilde vermeleri önemlidir. Aksi takdirde hak kaybı yaşayabilecekleri gibi soruşturmaya da tabi tutulabilirler.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum