TÜBİTAK BİLGEM Yüksek Maaş ile Destek Personeli Alıyor

TÜBİTAK BİLGEM Yüksek Maaş ile Destek Personeli Alıyor

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK) bünyesinde görevlendirilmek üzere çeşitli kadrolarda Teknik ve Destek Personeli alımı yapılacağı açıklandı. ilgili ilan Resmi Gazeteden yayımlandı. İşte detaylar…

Türkiye Cumhuriyeti genelinde yayımlanan istihdam ilanlarında yer alan bilgilere göre; kamu kurum kuruluşlarında yapılması planlanan memur alımı, sürekli işçi alımı, personel alımı ve kamu personeli alımları için ilanlar yayımlanmaya devam ediyor.

TÜBİTAK Kamu Personeli Alımı

Türkiye genelinde nitelikli istihdam süreçleri dahilinde ön planda kalmaya devam eden Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK) bünyesinde yapılacağı açıklanan kamu personeli alım süreçleri dahilinde yeni bir ilan yayımlandı.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

Türkiye genelinde farklı şehirlerde yer alan birimlerinde yapılacak olan görevlendirmeler için ilana çıkan TÜBİTAK’ın son istihdam duyurularına göre görevlendirme yapacağı şehir için Kocaeli/Gebze birimi olarak ilan edildi.

Farklı alan ve meslek gruplarına ait kalifiye personellere ihtiyaç duyan TÜBİTAK genelinde; çalışmaların sürdürülebilmesi için Mühendislik Çalışmaları yapılmaya devam edilirken; aynı zamanda çalışma destek personellerine de ihtiyaçlar her geçen çalışma döneminde artmaktadır.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

TÜBİTAK kamu personeli alımı için yayımlanan istihdam ilanı 3 Temmuz 2020 Resmi gazetesinde yayımlandı. Resmen yürürlüğe giren personel alımları için verilen unvan ve kontenjan bilgilerine göre; 1 kişilik kontenjan ile Teknik ve Destek Personel alımı yapılacağı beyan edilirken; ayrıca 1 kişilik kontenjan ile de Teknik ve Destek Personeli alımı yapılacağı açıklandı.

Başvuru Şartları

Adayların TÜBİTAK’ta kamu personeli unvanı ile hizmet verebilmeleri için öncelikli olarak genel memur alımı başvuru şartlarına haiz olmaları gerektiği beyan edilmektedir. Ayrıca ilgili alımlar için başvuru yapacak olan adayların kontenjanlarına göre yapılan açıklamalara göre; 1 kişilik alım için Lisans Bölümleri Endüstri Ürünleri Tasarımı ve Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş olmak şartı aranırken; kalan 1 kişilik kontenjan için ise  Lisans Bölümleri Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği veya Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş olmak şartı arandığı açıklanmaktadır.

Başvuru başlangıcı İŞKUR resmi internet sayfasından daha detaylı bir şekilde ileri tarihte açıklanacak olup; şuan için açıklanan son başvuru tarihi 24 Temmuz 2020 olarak ilan edilmektedir.

tubitak-005.JPG

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum