TÜBİTAK İŞKUR İle 29 Kamu Personeli Alımı Yapacak

TÜBİTAK İŞKUR İle 29 Kamu Personeli Alımı Yapacak

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK) personel alımı ilanları yayımlandı. 21 Eylül 2020 Resmi Gazetesinden yayımlanan kamu personel alımı başvuruları İŞKUR’dan yapılacak. Detaylar haberimizde…

21 Eylül 2020 kamu personeli alımları kapsamında güncel istihdam başvuru kılavuzları yayımlandı. İŞKUR iş ilanları aracılığı ile başlatılacak olan personel alımları için resmi gazeteden detaylar açıklandı ve adayların bilgisine sunuldu.

Yayımlanan kamu personeli alım bilgilerine göre; yapılacak olan personel alımları için görev yeri olarak Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK) tespit edildi. 

Toplamda 29 kişilik kontenjan dahilinde yapılacak olan alımlar için 17 farklı duyuruya çıkılmış olup; görev yerleri olarak Gebze, Ankara ve Kocaeli yerleşkeleri adresi olarak gösterildi.

TÜBİTAK Ankara iş ilanları dahilinde 2 ilana çıkılırken; 1 kişilik kontenjan ile Teknisyen alımı yapılacağı açıklandı. Adayların en en az iki yıllık önlisans eğitimi veren; Lojistik, Lojistik ve Taşımacılık, Lojistik Yönetimi, Ulaştırma ve Lojistik veya Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi bölümlerinden birini bitirmiş olmak şartına uymaları gerekmektedir.

Ayrıca Ankara dahilinde 1 kişilik kontenjan ile Teknik ve Destek Personeli alımı yapılacak olup; adayların Hukuk, Endüstri Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makina Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği veya İşletme Mühendisliği alanlarından lisans mezunu olması gerektiği açıklandı.

Kocaeli İş İlanları dahilinde; Fizik veya Fizik Mühendisliği mezunu 1 Ar-Ge Personeli alımı yapılacak olup; 1 kişilik kontenjan ile Elektronik Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği veya Elektrik Mühendisliği alımı ve Hukuk, Endüstri Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makina Mühendisliği mezunu olan 2 Teknik ve Destek Personeli alımı yapılacağı beyan edildi.

Gebze/Kocaeli personel alımları kapsamında; Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği veya Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği mezunu 3 Araştırmacı; Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği mezunu 1 Araştırmacı; Matematik, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunu 1 Teknik ve Destek Personeli alımı yapılacağı beyan edildi.

Ayrıca; ; Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mezunu 2 Araştırmacı alımı yapılacak olup; Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği mezunu 2 Araştırmacı; Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektrik- Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği mezunu 2 Araştırmacı; Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği mezunu 3 Araştırmacı alınacağı ilan edildi.

Gebze/Kocaeli personel alımları dahilinde ayrıca; 3 Teknisyen, 2 Teknisyen, 5 Teknik ve Destek Ve 1 Araştırmacı alımı yapılacağı ilan edildi. 

Başvurular İŞKUR resmi internet adresi üzerinden yapılacak olup; son başvuru tarihi 12 Ekim 2020 olarak ilan edildi.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.