1. HABERLER

  2. HABER

  3. TÜBİTAK Projelerinde Çalışan 2500’ TL Kadar Burs İmkanı
TÜBİTAK Projelerinde Çalışan 2500’ TL Kadar Burs İmkanı

TÜBİTAK Projelerinde Çalışan 2500’ TL Kadar Burs İmkanı

Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Yekta saraç TÜBİTAK Araştırma ve Destek Programları Başkanlığın (ARDEP) Projelerinde görev yapan veya yapmak isteyen, burs alan doktora bursunun 1800 TL’den, 2500 TL çıkarıldığını…

A+A-

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu ( TUBİTAK) Türkiyenin rekabet gücünü dünyaya göstermek ve refah seviyesini artırmak ve devamlı kılmak için her kesimden faydalanan bilimsel araştırmalar merkezi olarak bilinmekte.

Bilimsel verilerin Dünyada hız kazanması ile teknolojik imkanların daha çok refah düzeyini artırdığı çağımızda bir çok gelişmiş ülkeler gibi çağ atlamanın bilime yatırımdan geçtiğini ve bu yüzden Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa, Japonya, Çin ve bir çok gelişmiş ülkeler ( Bilim İnsanı Yetiştirmekte)

Bilim insanın yetişmesi ise atalarımızın (Ağaç Yaş İken Eğilir) sözü ile öğrencilerimize tanıdığımız doktora burs imkanının TÜBİTAK (ARDEP) projelerinde görev alacak öğrencilerimize 1 Bin 800 TL burs imkanını 2 Bin 500 liraya çıkardıklarını YÖK Başkanı Saraç basın toplantısı ile duyurdu.

Ayrıca sosyal medya hesabıyla YÖK Başkanı öğrenci sayılarını da vererek, 100-2000 Bin doktora bursunun ise Eylül ayında 1 Bin 800 lira alacaklarının müjdesini verdi.

TÜBİTAK Araştırma Enstütisine sürece katkı sağladıklarından dolayı YÖK Başkanı Yekta Saraç teşekkür etti. Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Saraç ülkemizin daha bilimsel ve verimli üretkenliğe geçişin doktoralı öğrenci sayımız artsın dedi.

YÖK Başkanı Saraç hedefimiz (Bine karşı bir doktoralı bilim insanı) diyerekten ülkemizin mürefeh yarınlarına doğru sağlam adımlar ile ilerliyoruz.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.