TÜBİTAK SAGE 35 araştırmacı başvuruları için son 3 gün

TÜBİTAK SAGE 35 araştırmacı başvuruları için son 3 gün

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından yayımlanan istihdam ilanında yer alan bilgilere göre; 35 kişilik kontenjan dahilinde Proje Personeli alımı yapılacağı açıklandı. Başvuru şartları haberimizde…

Çok sayıda personel adayının merakla beklediği Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) iş ilanları kapsamında güncel bir başvuru kılavuzu yayımlandı. İlgili ilanda yer alan bilgilere göre farklı niteliklerde olmak üzere çok sayıda personel alımı yapılacaktır.

Görev Yeri 

TÜBİTAK bünyesinde yapılacağı açıklanan personel alımı için proje niteliğinde olduğu beyan edilen işe alımların TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) dahilinde yapılacağı ve görev yeri olarak da Ankara ilinde istihdamların kabul edileceği beyan edildi.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

TÜBİTAK SAGE bünyesinde yapılacak olan personel alımı için toplamda 35 kişilik kontenjan açıldı. Kısmi Süreli Proje Personeli (Aday Araştırmacı) unvanı ile kabul edilecek olan personeller için farklı niteliklerde başvuru kılavuzları yayımlandı.

tubitak.jpg

TÜBİTAK İş İlanları

Kısmi Süreli Aday Araştırmacı alımı için; Ankara’da 8 personel alımı yapılacaktır. Adayların Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği veya Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümünün 4. Sınıfında öğrenim görüyor olması gerekmektedir.

1 personel alımı için başvuru yapacak olan adayların Makina Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği veya Mekatronik Mühendisliği Bölümünün 4. sınıfında öğrenim görüyor olması şartı aranmaktadır.

2 Aday Araştırmacı alımı için başvuru yapacak olan adayların ; Fizik, Fizik Mühendisliği, Optik ve Akustik Mühendisliği veya Elektro Optik Sistem Mühendisliği Bölümünün 4. sınıfında öğrenim görüyor olma şartına uygun olması beklenirken;

1 personel alımı için Makina Mühendisliği veya Otomotiv Mühendisliği Bölümünün 4. sınıfında öğrenim görüyor olmak şartını sağlayan adayların başvurularının geçerli olacağı beyan edilmektedir.

1 personel alımı için; Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği veya Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümünün 4. sınıfında öğrenim görüyor olmak şartı aranırken;

4 kişilik alım için Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği veya Telekomünikasyon Mühendisliği alanları kabul edilecektir.

TÜBİTAK SAGE başvuruları kapsamında devam eden diğer alımlar dahilinde; 3 personel alımı için Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği veya Uçak ve Uzay Mühendisliği son sınıf öğrencisinden tercih yapılacaktır.

12 kişilik alım için; Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği veya Telekomünikasyon Mühendisliği alanlarında öğrenim gören adaylar alınacaktır.

Son olarak; 1 kişilik alım için Kimya Mühendisliği; 1 kişilik alım için ; Makina Mühendisliği veya Otomotiv Mühendisliği ve 1 kişilik alım için de Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünün 4. sınıfında öğrenim görüyor olmak şartları arandığı ilan edilmiştir.

adayların KPDS, YDS, YÖKDİL sınavlarından en az 65 puan almış olmak şartını haiz olması talep edilmektedir.

Başvurular “kariyer.sage.tubitak.gov.tr” adresinden online olarak; en geç 21 Eylül 2020 saat 17:00’a kadar yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum