TÜBİTAK SAGE KPSS şartsız 7 personel ilanı Resmi Gazete’de

TÜBİTAK SAGE KPSS şartsız 7 personel ilanı Resmi Gazete’de

15 Ocak 2021 Resmi Gazete ilanları yayımlandı. Kamu personeli alımı kategorisinden yayımlanan personel alımı ilanları için 7 kişilik kontenjan açıldı. KPSS şartının aranmadığı ilanın başvuru süreci ve detaylar haberimizde…

Türkiye genelinde farklı kuruluş ve birimleri dahilinde yaptığı kamu personeli alımı ilanları ile takip edilmeye devam edilen TÜBİTAK tarafından, bugün tarihi ile yayımlanan bir başvuru kılavuzu duyuruldu. 

TÜBİTAK Personel Alımı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK) olarak hizmet vermeye devam eden kurum bünyesinde; Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) başkanlığı dahilinde görevlendirmeler yapılacaktır.

4 farklı duyuru metni ile ilana çıkan kurum tarafından yapılacak olan istihdamın ve kontenjan bilgilerinin sunulduğu kılavuz aşağıdaki görselde yer almaktadır.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü dahilinde yapılacak olan personel alımı için toplamda 7 kişilik kontenjan açıldı.

Aranan niteliklere göre farklılık gösteren alımlar için sadece tek unvan üzerinden görevlendirme yapılacak olup; Kısmi Süreli Proje Personeli (Aday Araştırmacı) unvanı ile personel kabul edilecektir.

tubitak.jpg

Başvuru Süreci

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ve Türkiye İş Kurumunun internet sayfalarından duyurulacak olan başvuru başlangıç süresinin ardından her aday en geç 5 Şubat 2020 tarihine kadar başvuru yapabilecektir. Başvurular İŞKUR üzerinden online olarak yapılacaktır.

Başvuru Şartları

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği veya Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünü dahilinde 2 kişi alınacak olup; ayrıca

Elektrik Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Bilgisayar ve Kontrol Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği veya Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği alanları için 2 kişi;

Fizik, Fizik Mühendisliği, Optik ve Akustik Mühendisliği veya Elektro Optik Sistem Mühendisliği alanları için 1 kişi ve son olarak;

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği veya Telekomünikasyon Mühendisliği bölümleri için de 2 kişi alınacaktır.

Başvuru yapacak olan adayların 4. Sınıfta eğitim görüyor olması gerekmektedir. Hak kazanan adaylar Ankara merkezinde görev yapacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum