TÜBİTAK uzman yardımcısı ve araştırmacı 56 kamu personeli alımı

TÜBİTAK uzman yardımcısı ve araştırmacı 56 kamu personeli alımı

TÜBİTAK tarafından yayımlanan 9 Aralık tarihli kamu personeli alımına göre 56 devlet memuru aday araştırmacı ve personel kadrosunda istihdam gerçekleştirilecek. 56 kamu personeli alımına TÜBİTAK Kariyer sayfasından başvuru yapılacak.

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) güncel ilanlar sayfasında TÜBİTAK için 2 farklı ilan yayımlandı. 3 farklı ilan neticesinde TÜBİTAK 56 kamu personeli alımı için ilan ve başvuru kılavuzu yayımlandı.

Kadro dağılımı;

TÜBİTAK tarafından yayımlanan ilana göre 44 aday araştırmacı, 12 personel istihdam edilecek. Personellerden 10'u uzman yardımcısı 2'si uzman araştırmacı kadrosunda çalıştırılacak. Personeller BİLGEM Kocaeli binasına alınacak. 44 aday araştırmacı ise Ankara'da istihdam edilecek.

Başvuru tarihi ve şekli;

56 kamu personeli alımında başvurular gün içinde başlayacak. Son başvuru tarihi ise 23 Aralık 2019 olarak belirtilmiştir. Son gün saat 17.00'a kadar başvuru yapacak adaylar TÜBİTAK iş başvuru sistemi üzerinden kayıt olarak başvuru yapabilecek. 44 aday araştırmacı ve 12 personel alımı için Kariyer SAGE (Savunma Sanayii Araştırma Ve Geliştirme Enstitüsü) sayfasından başvuru işlemleri gerçekleştirilecek. 

Müracaat koşulları;

TÜBİTAK tarafından yayımlanan alım duyurusunda 2 farklı ilanda da başvuru koşulları değişiklik göstermektedir. Aday araştırmacı alımında Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Makina Mühendisliği,

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği veya Fizik, Mekatronik Mühendisliği veya Otomotiv Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği veya Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde 4.sınıf öğrencisi olma şartı bulunmaktadır.

Adayın ortalamasının 4’lük sistemde en az 2,75 olması da aranmaktadır. 12 personel alımında ise uzman yardımcısı için İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Küresel ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik,

Uluslararası Ticaret ve Finansman, Uluslararası Finans, Sermaye Piyasaları, Muhasebe ve Denetim, Muhasebe, Ekonomi, Ekonometri, Finansal Ekonometri, Muhasebe ve Finansal Yönetimi, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Ekonomi ve Finans, Bankacılık veya Bankacılık ve Finans, Hukuk bölümlerinden birini bitirmiş olma şartı bulunmaktadır.

Uzman araştırmacı alımında ise Lisans Bölümleri Mühendislik Fakültelerinin tüm bölümleri, Fen Fakültelerinin tüm bölümleri, Fizik, Kimya, Matematik veya Bilgisayar Öğretmenliği bölümlerinden birini bitirmiş olma şartı yer alıyor.

Son dakika yayımlanan devlet memuru ilanlarını kaçırmamak için memur alımı sayfamızı takip edin. TÜBİTAK 12 personel alımı kılavuzunu incelemek için tıklayın. TÜBİTAK 44 aday araştırmacı alımı başvuru kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.