1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. TÜBİTAK Yeni KPSS’siz 86 Kamu Personeli Alımı Yapıyor
TÜBİTAK Yeni KPSS’siz 86 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

TÜBİTAK Yeni KPSS’siz 86 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

TÜBİTAK yeni yayınladığı ilan ile 86 kamu personeli alımı yaptığını ilan etti. Başvurular 6 Mayıs 2019 tarihi bitimine kadar yapılması gerekmektedir. TÜBİTAK alımına kimler hangi şartlarda başvuru yapabiliyor.

A+A-

TÜBİTAK yeni yayınladığı ilan ile önlisans ve lisans mezunu açıktan 86 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Başvuruların en geç 6 Mayıs 2019 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Toplam 86 kişi arge personeli, teknik personel ve araştırmacı olarak görevlendirilecektir.

Ankara TÜBİTAK SAGE Arge personeli, teknik personel ve araştırmacı olarak alım yapacaktır. Başvurular en geç 6 Mayıs 2019 tarihi saat 18:00’a kadar yapılması gerekmektedir. Eksik bilgi veya belge bulunan başvurular değerlendirmeye alınmayacak ve bu kişiler mülakata çağrılmayacaktır. Mülakat tarihi ve yeri daha sonra duyurulacaktır.

Öğrenim durumu her bölüm için ayrı olarak ilan edildiğinden kılavuz içerisinden incelemeniz daha sağlıklı olacaktır.

İlanda KPSS şartı bulunmamaktadır. Ağırlıklı lisans mezuniyet not ortalaması 4’lük sistemde en az 2,50 olmak (100’lük sistemdeki notlar, Yükseköğrenim Kurulunun yayınlamış olduğu “4’lük Sistemdeki Notların 100’lük Sistemdeki Karşılıkları Tablosu” esas alınarak 4’lük sisteme dönüştürülecektir). Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir.

İngilizce yeterliliğini ilan metninde yer alan sınavlardan birinden alınan puanla kanıtlamış olmak şart. Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının üç katı olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. İşyerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.

TÜBİTAK SAGE kamu personeli alımı kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler