1. HABERLER

  2. İŞKUR İŞ İLANLARI

  3. TUİK En Az İlkokul Mezun Kadrolu Kamu Personeli Alımı Yapıyor
TUİK En Az İlkokul Mezun Kadrolu Kamu Personeli Alımı Yapıyor

TUİK En Az İlkokul Mezun Kadrolu Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı en az ilkokul mezunları arasından kadrolu kamu personeli alımı yapıyor. Alım yapılırken 2 ay deneme süreli olarak ilana çıkılmıştır. KPSS şartı bulunmuyor.

A+A-

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı TUİK kadrolu kamu personeli alımı gerçekleştiriyor. TUİK en az ilköğretim mezunlarından alım yapacağı üzere KPSS şartı istenmiyor. Alım destek personeli (yardımcı hizmetler sınıfına) yapılacaktır.

Destek personeli 2 kişi alımı için verilen iş kurumu ilan 00004972870 numarası olarak yayımlandı. 18 ile 35 yaş aralığında eski hükümlü veya terör mağduru olmaları talep ediliyor. Başvuruları 14 Mayıs 2019 tarihi bitimine kadar yapılması istenmektedir. Çalışma adresi olarak Ankara açıklanmıştır.

Destek personeli alımı 1 kişi için; 00004972787 iş ilan numarası olarak verilmiştir. Başvuracaklar en az ilkokul en fazla lisans mezunu olması 18 ile 35 yaş aralığında olması ve engelli statüsünde olması gerekmektedir.

Eski hükümlü/terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan kapsamında alınacaklar için; Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde tanımlandığı şekilde eski hükümlü veya 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (ğ) bendinde tanımlandığı şekilde terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanmış olmak.

Engelli kapsamında alınacaklar için; Yurtiçinde İşe Yerleştirme Hizmetleri Hakkındaki Yönetmeliğinin 3 üncü maddesinin birinci fıkrasının (e) bendinde tanımlandığı şekilde en az yüzde kırk oranında engelli olduğunu sağlık kurulu raporuyla belgeleyenler.

Engelli ve terörle mücadele malul sayılmayacak şekilde yaralananlar için; Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum