1. HABERLER

  2. HABER

  3. Tüm Teknikerler Tek Ses Artık Zamanı Gelmedi Mi
Tüm Teknikerler Tek Ses Artık Zamanı Gelmedi Mi

Tüm Teknikerler Tek Ses Artık Zamanı Gelmedi Mi

Laborant ve Veteriner Sağlık Teknikerleri atanamama sorunları için “Artık Zamanı Gelmedi Mi?” adlı bir kampanya başlattı. Laborant ve Veteriner Sağlık Teknikerleriyle ilgili daha önce yaptığımız haberde de bu konudan bahsetmiştik. Peki şu anda kadrolar ne

A+A-

Laborant ve Veteriner Sağlık Teknikerleri daha önce de bir haberimizin konusu olmuştu. Mezun olunca iş buluruz ümitleriyle fakültelere giriş yapan adaylar mezun olduktan sonra atama yapılmaması yüzünden işsiz kalıyor.

Laborant ve Veteriner Sağlık bölümünden mezun olan adayların istihdamı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na yapılıyor.

Laborant ve Veteriner Sağlık Teknikerleri de tam bu noktada şikayetçiler. Mezun olup atanamayan teknikerlerden gelen bilgilere göre; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve bakanlığa bağlı bürokratlar kendilerini hiç dinlemiyorlar.

Bölümden mezun adaylar işlerinin gerektirdiği her türlü teknik bilgiye sahip olduklarını fakat başta devlet olmak üzere özelde de iş bulamadıklarını ifade ediyorlar. Laborant ve Veteriner Sağlık Tekniker yetersizliğinden dolayı hayvancılık sektörünün de gelişemediğini belirtiyorlar.

Teknikerler, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı gibi bir atama beklemektedirler. Sağlık Bakanlığı, ihtiyacı olduğu ara personeli binlerce kişilik alım ilanları yayınlayarak gerçekleştirmektedir. Teknikerler, aynı durumu kendi kadroları için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın da yapmasını beklemektedirler.

Şu anda mezun olup atama bekleyen Veteriner Sağlık Tekniker sayısının yirmi bin civarında olduğunu belirten teknikerler yetkililere “Artık Zamanı Gelmedi Mi?” diye sitem ediyorlar.

“Laborant ve Veteriner Sağlık Teknikerleri Atama Bekliyor” haberine ulaşmak için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum