Türk Akreditasyon Kurumu 27 Personel Alımı 13 Şubat’ta Başladı

Türk Akreditasyon Kurumu 27 Personel Alımı 13 Şubat’ta Başladı

Türk Akreditasyon Kurumu yayınladığı ilan ile toplamda 27 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. Başvurular 13 Şubat 2020 tarihi itibari ile başlamış ve 25 Şubat 2020 bitiminde sona erecektir.

Alım Yapılacak Pozisyonlar; Türk Akreditasyon Kurumu idari personel kadrosuna 17 kişi ve akreditasyon uzman yardımcısı kadrosuna da 10 personel alımı gerçekleştirecek. Personeller sözleşmeli statüde istihdam edilecektir. Alıma başvurular 13 Şubat 2020 tarihi itibari ile başlamış olup 25 Şubat bitimine kadar devam edecektir.

Başvuru Şartları; Her iki ilan için de farklı başvuru şartları yayınlandı. Akreditasyon uzman yardımcısı alımı için adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu madde 48’de yer alan şartları sağlamaları gerekmektedir. Adayların 2018 veya 2019 KPSS sınavlarından ilgili puan türünden en az belirtilen puanı almış olmaları gerekmektedir.

Adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir. Alınacak personel sayısının 4 katı kadar aday sözlü sınava çağrılacaktır. Sözlü sınavda başarılı olan adaylar göreve başlama hakkı elde edeceklerdir.

İdari personel kadrosu için adayların 2018 yılında yapılan KPSS sınavından ilgili puan türlerinde en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

Her iki alım için de başvurular 13 Şubat tarihinde başlayacak olup 25 Şubat 2020 tarihine kadar devam edecektir. Başvuru için başvuru formu, KPSS sonuç belgesi, özgeçmiş, vesikalık fotoğraf sunulması gerekir. Giriş sınavı 16 Mart 2020 tarihinde yapılacaktır. Adaylar sınava girerken yanlarında teşhisi sağlayacak bir belge bulundurmak zorundadır.

Sonuçlar elektronik ortamda açıklanacaktır. Adayların sonuçlara itirazı değerlendirildikten sonra kesin liste yayınlanacaktır. İtirazlar 7 gün içinde yapılır, sonuçlar 7 gün içinde değerlendirilir.

Kurum kılavuzu içerisinde başvuru şartlarının tamamı verildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.