Türk Hava Yolları 3 Bin Personel Alımı Yapacak

Türk Hava Yolları 3 Bin Personel Alımı Yapacak

Türk Hava Yolları bünyesinde çalışmak isteyen yüzlerce kişiye son dakika müjdesi.  Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY olarak 3 bine yakın personel alımı yapacaklarını söyledi. 

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY bünyesinde yeni personel alınacağının müjdesini vererek,"Turkish Ground Services şirketi bin 600'e yakın eleman alacak. THY olarak biz de 3 bine yakın personel alacağız" diye konuştu.

Peki bu alımlar hangi pozisyonlara olacak bunu ilerleyen günlerde ayrıntılarıyla sizi bilgilendireceğiz. Peki  THY deki iş pozisyonları nelerdir ve bu pozisyonlara başvurmak isteyen adayların hangi şartları taşımaları gerekmektedir.

Kabin Ekibi pozisyonunda çalışmak isteyenler öncelikle ingilizce test ve yetkinlik envanteri aşamaları için sms ve e-posta yoluyla davet edilir. Bu aşamada başarılı bulunan adaylar evrak kontrolü, boy-kilo ölçümü, dövme-yara izi kontrolü ve mülakat aşamalarına geçer.

Boy-kilo ölçümleri, Türk Hava Yolları veya Türk Hava Yollarının belirleyeceği kurum tarafından yapılır. Evrak kontrolü ve boy-kilo ölçümü ile dövme-yara izi kontrolü sonucu olumlu olan adaylar, İngilizce mülakat, kurul mülakatı, psikolog görüşmesi ve grup değerlendirmesi süreçlerinden oluşan mülakat aşamalarına katılırlar.

Mülakat aşamaları olumlu sonuçlananlar, Sağlık Raporu ve evrak hazırlama işlemleri için bilgilendirilir.

Seçme süreçlerinde başarılı olan adayların işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM)’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından, sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve raporlarını Türk Hava Yolları Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekir. Türk Hava Yolları, SHGM yetkili hastaneden alınmış olumlu rapor olsa bile kendi iç prosedürleri çerçevesinde adayın işe başlatılıp başlatılmayacağına karar verme hakkına sahiptir.

Evrak ve sağlık raporu süreçleri olumlu sonuçlanan adayları, yaklaşık 2 ay sürmekte olan eğitim süreçleri için davet edilir. Türk Hava Yolları kabin memuru eğitimleri ise İstanbul da bulunan Türk Hava Yolları Uçuş Akademisi bünyesinde gerçekleştirilir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.