Türk Hava Yolları Uçak Teknisyeni Nasıl Olunur?

Türk Hava Yolları Uçak Teknisyeni Nasıl Olunur?

Türk Hava Yolları tarafından istihdam edilen meslek gruplarından bir tanesi olan Uçak Teknisyeni başvuru koşulları merak ediliyor. Gelen sorular üzerine; Uçak Teknisyeni başvuru şartları nelerdir? Uçak Teknisyeni nasıl olunur? Sorularının cevabı haberimiz

Türk Hava Yolları kurumu olarak birçok meslek grubunun istihdam edildiği kurum bünyesinde en fazla tercih edilen mesleklerden bir tanesi olan Uçak Teknisyeni olabilmek için gerekli şartlar nelerdir? Nasıl Uçak Teknisyeni olunur?

Bir destek personeli hizmeti olarak tahsis ve istihdam edilen Uçak Teknisyenliği alımı için başvuru yapacak olan adayların öncelikli olarak görev alacakları kurum ve birim hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir.

Bir personelin Uçak Teknisyeni olarak hizmet vereceği kurumların sayısı her geçen gün artsa da Türkiye genelinde en fazla iş imkanı buldukları kurum olarak Türk Hava Yolları ön plana çıkmaktadır.

Genellikle Türk Hava Yolları tarafından ve İŞKUR vasıtası ile çıkılan Uçak Teknisyeni personel alımı süreçleri dahilinde yüksek sayıda istihdamların yapıldığı görülmektedir.

Uçak Teknisyeni Görevleri Nelerdir?

Bir Uçak Teknisyeni; kurum dahilinde belirlenen uçuşlar için bekleyen cihaz, ekipman ve uçakların bakım, onarım ve uçuş fizibilite çalışmalarının sorumluluğunu üstlenen destek personelidir.

standar-ic-haber-010.jpg 2019 İkinci Açıktan ve Naklen Memur Atama Kontenjanları Belirlendi

Uçak Teknisyeni Başvuru Şartları Nelerdir?

Personel adayının Uçak Teknisyeni olarak görev alabilmesi için öncelikli olarak mesleğin gerektiği bilgilerin aktarıldığı teknik eğitime sahip olmak gerekir. Türk Hava Yolları tarafından yapılan son Uçak Teknisyeni alımları dahilinde belirlenen başvuru şartlarına göre; Uçak Teknisyeni olmak için gerekli koşullar:

1- Lise, Önlisans ve Lisans düzeyinde Uçak Bakım Teknisyenliği ve Havayolu Teknolojileri, Uçak Bakım Teknisyenliği ve Gövde Motor, Uçak Bakımı ve Elektroniği vb alanlardan mezun olmak,

2- Yabancı Dil Seviyesinde pratik bilgiye sahip olmak ve teorik olarak YDS’den en az 50 puan almış olmak,

3- 1.1.1992 ve sonrası doğmuş olmak,

4- Sağlık için; Renk Körlüğü, İki Göz Arası 4 Diopriden daha fazla olan Göz Bozukluğu, Duyma Bozukluğu, vücut kitle indeksi dengesizliği de dahil olmak üzere sağlık sorunlarına sahip olmamak,

5- En az 1 yıl tecilli olmak koşulu ile askerlikle ilişiğin bulunmaması

6- SHGM Onaylı Modül 6-7 Ve 11 A sertifikalarına sahip olmak şartları aranmaktadır.

Adaylar dönemsel olarak Türk Hava Yolları tarafından İŞKUR vasıtası ile yayımlanan personel alımı ilanlarına başvuru yapabilmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.