Türk Kızılayı En Az Lise Mezunu Türkiye Geneli Personel Alımı Yapıyor

Türk Kızılayı En Az Lise Mezunu Türkiye Geneli Personel Alımı Yapıyor

Türk Kızılayı tarafından yayınlanan personel alımı ilanlarında çeşitli kadrolarda istihdam etmek üzere personel alımı yapılacağı açıklandı.

Türk Kızılayı, yayınladığı personel alımı ilanlarında finans ve hazine yönetim yetkilisi, sosyal hizmet uzmanı, iletişim asistanı, tıbbi laboratuvar teknikeri stajyeri, lise stajyeri ve doktor kadrolarında istihdam etmek üzere personel alımı yapacağını açıkladı.

Başvuru yapmak isteyen adayların Türk Kızılayı Kariyer İş İlanları resmi internet sitesi üzerinden online olarak başvuru yapmaları gerekmektedir.

Türk Kızılayı Lise stajyeri alımında adayların; mesleki ve teknik lise eğitimine devam ediyor olması, okulunun staj zorunluluğu bulunması, sigortası okulu tarafından karşılanacak olması, iletişim becerileri güçlü olması gerekmektedir.

Tıbbi Laboratuvar Teknikeri Stajyeri alımı için adaylarda aranan şartlar arasında; ön lisans Tıbbi Laboratuvar Teknikleri bölümünde eğitim görüyor olmak, devlet katkı payının adayın eğitim gördüğü üniversite tarafından ödeneceği belgesine sahip olmak, iletişim becerisi güçlü olmak yer almaktadır.

İletişim asistanı alımı için adayların; dört yıllık eğitim veren üniversitelerin iletişimle ilgili bölümlerinden mezun olması, İngilizce diline hakim olması, benzer bir pozisyonda en az 1 yıl deneyim sahibi olması, ehliyet sahibi olması, MS Office programlarına hakim olması ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmaması gerekmektedir.

Sosyal hizmet uzmanı alımında adayların; dört yıllık eğitim veren üniversitelerin sosyal hizmetler bölümünden mezun olması, alanında en az 2 yıl deneyim sahibi olması, tercihen Arapça, İngilizce veya Kürtçe dillerinden en az birine hakim olması, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmaması gerekmektedir.

Doktor alımında adayların; tıp fakültesi mezunu olması, tercihen iyi düzeyde İngilizce biliyor olması, takım çalışmasına yatkın olması, uzman veya pratisyen hekim olması gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum