Türk Patent ve Marka Kurumu 14 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

Türk Patent ve Marka Kurumu 14 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından yayınlanan ilan ile 14 Kamu Personeli Alımı yapılarak sınai mülkiyet uzmanı olarak yetiştirilecektir. 26 Kasım 2019 son başvuru tarihi olarak ilan edildi.

Alım Yapılacak Alanlar; Türk Patent ve Marka Kurumu çeşitli alanlardan kamu personeli alımı yapacaktır.

Başvuru yapmak isteyen adaylar ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde başvuru yapacaktır. İlan 11 Kasım 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanmıştır. 26 Kasım 2019 tarihi son başvuru günüdür. Kurum internet sitesi üzerindeki başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru elektronik ortamda tamamlanmalıdır. Elden ya da posta ile başvuru kabul edilmez.

Belirlenen alanlardan başvurular alınacaktır. 5 makine mühendisliği, 3 elektrik elektronik mühendisliği, 3 bilgisayar mühendisliği, 1 otomotiv mühendisliği, 1 biyomedikal mühendisliği ve 1 gıda mühendisliği alanlarından alım yapılacaktır. 9. Dereceden KPSS P1 puan türünden en az 80 puan alan ve en az 70 YDS puanına sahip olmak gerekir. 35 yaşını doldurmamış olmak şarttır.

Bu şartları sağlayan adaylar puan üstünlüğüne göre sıralanacaktır. En yüksek puan alan adaylardan kadronun 4 katı kadarı sözlü sınava çağrılacaktır. Mülakatta en az 70 puan almak gerekir. En yüksek puandan başlayarak asil ve yedek adaylar listelenir. Sonuçların açıklanmasından itibaren 7 gün içinde itirazlar değerlendirilir. Yapılan güvenlik soruşturması sonucunda işbaşı yapacak adaylar belirlenir. Alınan uzman yardımcıları sınai mülkiyet uzmanı olarak yetiştirilecektir.

Türk Marka Kurumu kamu personeli alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.