Türk Şirketin Rusya Şantiyesi Savaş Alanına Döndü

Türk Şirketin Rusya Şantiyesi Savaş Alanına Döndü

Rusya’nın Çin sınırında bulunan Türk şirketinin şantiyesinde çıkan olaylar nedeniyle şantiye alanının kullanılmaz hale geldiği görülüyor.

Rusya’nın Çin sınırında yer alan Amur bölgesinde faaliyet gösteren Türk İnşaat firmasının şantiyesinde resmen savaş anlarını gösteren görüntüler yaşandı. Firma bünyesinde çalışan yabancı kaynaklı işçiler şantiyede corona virüs vakalarının hızla arttığı, şirketin gerekli önlemleri almadığı ve maaşlarının ödenmediği gerekçesi ile isyan başlattılar. Şantiyeyi büyük oranda tahrip eden işçilere Rus Çevik Kuvvet ekipleri müdahale etti.

Şantiyede Virüs Kaynaklı Ölüm İddiaları

Türk şirketinin Amur bölgesinde bulunan şantiyede çoğunluğu Hintli olmak üzere Türk, Rus ve Türki Cumhuriyet vatandaşları çalışıyor. Konu ile ilgili olarak elde edilen bilgilere göre şantiyede son dönemde corona virüs vaka sayılarının oldukça arttığı hatta çalışanlardan bazılarının corona virüs nedeniyle hayatını kaybettiği iddia ediliyor. Hintli işçilerin başını çektiği gurup şirketin şantiyede gerekli önlemleri almadığını ve maaşlarını da uzun süre almadıklarını iddia ederek şantiyede âdete isyan başlattılar ve ortaya savaşı andıran görüntüler çıktığı görülüyor.

Olayların yaklaşık 1 saat devam ettiği ve öfkeli kalabalığın ancak Rus Çevik Kuvvet ekiplerinin müdahalesi ile yatışabildiği bilgisi verildi. Şantiye yetkilileri ise işçilerin corona virüs ile ilgili iddialarını tamamen reddederek tüm kontrol ve önlemlerin alındığı bilgisini paylaştılar. Şantiye yetkilileri olayın altında yatan ana nedenin ise işten çıkarma girişimlerinden kaynaklandığını ifade ediyorlar. Yetkililer yeterli performans göstermeyen kişileri işten uzaklaştırmak istemeleri nedeniyle bu girişimin olduğunu iddia ediyor.

Görüntüler Sosyal Medyada Paylaşıldı

Türk şirketinin şantiyesinde yaşanan isyan ve arbede görüntüleri ise sosyal medyada yayınlandı. Görüntülerde işçilerin şantiyeye verdikleri oldukça net bir şekilde tespit ediliyor. Görüntülerde isyan girişiminde bulunan işçilerin şantiye alanında bulunan yemekhanenin camlarının kırdıkları, varilleri fırlattıkları, şantiye içerisindeki malzemelerin tahrip ettikleri görülüyor.  Ayrıca olayların şantiye dışında da devam ettiği ve işçilerin şantiye dışında araçların devrildiği görülüyor. Türk şirketi yetkilileri ise görüntülerden sonra şantiyeye zarar veren işçilerden şikayetçi oldukları işçilerinde corona virüs önlemlerinin alınmaması nedeniyle şirket yetkililerinden şikayetçi oldukları bilgisine ulaşıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.