1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Bankalar 12:00 de Açılacak Karar Açıklaması
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Bankalar 12:00 de Açılacak Karar Açıklaması

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Bankalar 12:00 de Açılacak Karar Açıklaması

Türkiye Bankalar Birliği tarafından bankaların çalışma saatlerinde değişiklik yapıldığı yönünde açıklama yapıldı. TBB bankaların saat 12:00 da açılacağını vatandaşlara duyuruldu.

A+A-

Türkiye Bankalar birliği banka çalışma saatlerine korona virüs ayarı yapıldı. TBB bankaların çalışma saatlerindeki değişikliği paylaştı. Bankaların 12:00 de açılarak saat 17:00 de kapanacağı bildirildi.

TBB Açıklaması; Toplum sağlığının korunması için Hükümetin, TC Sağlık Bakanlığı'nın ve Dünya Sağlık Örgütü'nün talimatları ve açıklamaları çerçevesinde, müşterilerin bankacılık işlemlerini sağlıklı olarak ve aksamadan sürdürebilmelerini teminen gerekli önlemler uygulanmaktadır.

Bu çerçevede, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu tarafından, takdiri üyelere ait olmak üzere, tavsiye niteliğindeki aşağıdaki kararlar alınmıştır: Müşterilere doğrudan hizmet veren şubeler ve hizmet birimlerinin çalışma saatleri ile müşteri kabul saatleri 12:00-17:00 olarak belirlenmiştir.

İsteyen bankalar, çalışma ve müşteri kabul saatlerini esnek olarak belirleyebilecektir, bankalar, şubelerin ve hizmet birimlerinin çalışma ve müşteri kabul saatleri hakkında müşterini bilgilendireceklerdir, şube ve hizmet birimlerinde yakın temasın ve kalabalık ortamın oluşmasının önlenmesine yönelik gerekli tebdirler alınabilecektir, yüksek rikli ve kalabalık alanlardaki şubeler hizmet dışı tutulabilecektir, bankacılık hizmetlerinin dijital ortamlardan yapılması hususunda alternatif hizmet kanallarından kesintisiz hizmet verilmeye devam edilecektir.

Müşterilerimizin bankaların açıklamalarını takip etmeleri, işlemlerinde dijital kanalları kullanmaları salgınla mücadeleye çok önemli destek olacaktır. Kamuoyunun, toplum sağlığının korunması ve sürdürülmesi açısından zorunlu görülen bu önlemleri ve uygulamaları anlayışla karşılayacağına, bu sayede salgının yayılmasının önlenmesine birlikte katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum