Türkiye Diyanet Vakfı 10 Kamu Personeli Alımı Yapacak

Türkiye Diyanet Vakfı 10 Kamu Personeli Alımı Yapacak

Türkiye Diyanet Vakfı TDV müfettiş yardımcılığı ve denetçi yardımcılığı alımı için personel alımı ilanı yayımladı. TDV personel alımlarına başvuru yapmak ve tüm başvuru şartlarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

2021 yılı kamu personeli alımı başvuruları kapsamında Türkiye Diyanet Vakfı TDV yeni personel alımı yapacak. Türkiye Diyanet Vakfı memur alımlarına başvuru şartları ve kontenjanlarına dair tüm detayları bu haberimizde hazırladık. TDV iki farklı unvana başvuru şartlarını, başvuru sürecini ve tüm detayları bu haberimizde bulabilirsiniz.

Memur Alımı Başvuru Süreci

Adaylar başvuru için 1 Şubat ile 21 Şubat 2021 tarihleri arasında başvuru yapabileceklerdir. Başvurular Türkiye Diyanet Vakfı TDV’nin internet sitesi üzerinden başvuru yapabileceklerdir.

tdv-bina.jpg

TDV Personel Alımı Başvuru Kontenjanları

Türkiye Diyanet Vakfı “TDV” Teftiş ve İç Denetim Kurulu Başkanlığı’nda istihdam edilmek üzere yazılı ve sözlü bölümlerden oluşan sınav ile 7 Müfettiş Yardımcısı alımı ile 3 Denetçi Yardımcısı alımı için 10 kamu personeli alacak.

Türkiye Diyanet Vakfı Personel Alımı Başvuru şartları

T.C.  vatandaşı olmak, 1 Ocak 1991 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak, İmam Hatip Lisesi mezunu olmak şartı aranıyor.

Başvuru için adayların en az lisans mezunu olması gerekmektedir. Öte yandan aşağıdaki üniversite bölümlerinden mezun olanların lise mezuniyetlerinin de İHL olması şartı aranmaktadır.

Memur Alımı Mezuniyet ve KPSS Şartı

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu’nca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelerden mezun olmak gerekmektedir.

2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden A Grubu KPSSP48 puan türünden en az 70 ve üzeri puan almış olmak gerekiyor.

KPSS Şartsız Personel Alımı Başvuru Şartı

Türkiye Diyanet Vakfı’nın Genel Merkezi, bağlı kuruluş, şube ve işletmeleri ile %51’den fazla hissesine sahip iştiraklerinde çalışan personelin 31 Aralık 2020 tarihi itibariyle bir yıllık çalışma süresini doldurmuş ve bu süre zarfında herhangi bir disiplin cezası almamış olması durumunda İmam-Hatip Lisesi mezunu olma ve KPPS puanı şartları aranmayacaktır.

TDV Memur Alımı Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum