Türkiye Geneli 44 Şehirde KPSS şartsız Banka Personeli Alımı Yapılıyor

Türkiye Geneli 44 Şehirde KPSS şartsız Banka Personeli Alımı Yapılıyor

Kamu Bankası Türkiye Geneli 44 Şehirde KPSS şartı olmaksızın Banka Personeli alımı yapacağını duyurdu. Yapılan duyuruya göre alınacak personeller bu şehirlerde banka personeli olarak görev yapacaklardır.

Kamu Bankası olan Halkbank yaptığı personel alımı duyurusunda Türkiye genelinde 44 şehirde banka personeli alımı yapacağını belirtiyor. Adayarda aranan şartlar ve görev yapacakları il dağılımı haberimizde.

Adaylarda aranan nitelikler

Türk vatandaşı olmak, 1 Ocak 1990 tarihinden sonra doğmuş olmak, Tecil edilmiş olsalar dahi kasten işlenen suçlar ile ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlardan ya da kaçakçılık, resmi ihale ve alım-satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından hükümlü bulunmamak, Bankacılık Kanunu’na göre bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak, Üniversitelerin öğrenim süresi 4 yıl olan bölümlerinden veya bunların yetkili makamlarca tanınmış Türkiye ya da yabancı ülkelerdeki denklerinden 14 Ağustos 2020 tarihi itibarı ile mezun olmak, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, muaf veya en az 31 Aralık 2020 tarihine kadar tecilli olmak ya da bedelli askerlikten yararlanacak olmak, İşin gerektirdiği sağlık koşullarına sahip olmak ve Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak, Başka bir kuruma karşı zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmamak ve Görev yapılacak şehirlerde ikamet ediyor olmak şartları aranmaktadır.

Sınav başvurusu nasıl ve ne zaman yapılacak

Sınav başvuruları 12 Temmuz 2020 tarihine kadar Banka web sitesinde bulunan personel alımı bağlantısından yapılacaktır.

Şahsen veya posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adaylardan, başvuru bedeli olarak 95-TL tahsil edilecektir. Sınav hizmetlerinin yerine getirilebilmesi amacıyla tahsil edilecek bedel, Anadolu üniversitesi web sitesi üzerinden kredi/banka kartı ile veya Halkbank gişe ve internet şube kanalları üzerinden online başvurudan sonra yatırılacaktır.

Sınav ücreti 29 Haziran 2020 Pazartesi günü saat 09.00’dan, 13 Temmuz 2020 Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar, Anadolu üniversitesi web sitesi üzerinden kredi/banka kartı ile veya Halkbank gişe ve internet şube kanalları üzerinden, adayın T.C. Kimlik Numarası, Adı ve Soyadı ile en az biri cep telefonu olmak üzere 2 (iki) telefon numarası verilerek yatırılacaktır. EFT, ATM ve PTT kanalıyla yapılan ödemeler kabul edilmeyecektir.

Başvurusu kabul edilen adaylar sınav yeri ve saatini bildiren sınav giriş belgesini; 3 Ağustos 2020 – 7 Ağustos 2020 tarihleri arasında Anadolu üniversitesi internet adresinden “E-posta adresi” ve “Aday Şifresi” girerek alabileceklerdir.

Giriş sınavı yazılı aşaması; 8 Ağustos 2020 tarihinde Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Balıkesir, Çorum, Denizli, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Muğla, Samsun, Tekirdağ, Trabzon olmak üzere 18 farklı merkezde gerçekleştirilecektir.

Başvuru kılavuzu.
 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum