Türkiye Kömür İşletmeleri 9 Personel Alımı Yapıyor

Türkiye Kömür İşletmeleri 9 Personel Alımı Yapıyor

Devlet personel başkanlığı tarafından yayınlanan ilan ile Türkiye Kömür İşletmeleri genel müdürlüğü 9 personel alımı yapmaktadır.

Başvuru Usulü
Türkiye işletmeleri genel müdürlüğü lise mezunu personel alımı yapmaktadır. Alınacak olan işçiler Ege Linyitleri İşletmesi Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecektir. Alınan kişiler sürekli işçi olarak istihdam edilecektir. Ölçü tespit elemanı ve beden işçisi olarak alım yapılacaktır. Toplamda 9 kişi alınacaktır. Bu işçilerden 3 beden işçisi ise engelli kişilerden alınacaktır. 6 kişi de ölçü tespit elemanı olarak alınacaktır. İşçilerin çalışma adresi Manisa Soma adresi olacaktır. Başvuru yapan adayların ikametlerinin de burada olması gerekir. 

Başvurusu kabul edilen adaylar sözlü sınava alınacaktır. Sınava girecek olan adaylar için kura çeki yapılacaktır. Kura çekimi 11 Temmuz 2019 tarihinde yapılacaktır. Kura töreni saat 10.00 ile 11.00 arasında Soma Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu Spor Salonunda yapılacaktır. Kurada çıkan adaylar güvenlik soruşturmasında da başarılı olursa iş başı yapabilecektir. 

Başvuru Şartları
İlanın yayım tarihinden itibaren 5 gün içinde İŞKUR aracılığıyla başvurular alınacaktır. En az lise mezunu adaylar alınacaktır. KPSS’den asgari 60 puan şartı aranır. Engelli adaylar için EKPSS şartı aranacaktır. Listeye giren adaylar belirlendikten sonra noter huzurunda çekilen kura ile seçim yapılacaktır. Adayların ikametgâh adresi de önem taşımaktadır. Sonradan ikamet taşıma durumlarında başvurular kabul edilmeyecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.