Türkiye Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Personel Alımı İş Başvuruları

Türkiye Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Personel Alımı İş Başvuruları

Türkiye yeni bir atılım ile yerli otomobilini üretiyor. Yerli otomobil fabrikası TOGG personel alımı iş başvuruları için ilana çıktı. Türkiye otomobili girişim grubu alımına başvuru yapacak adaylar için açıklama ile birlikte link adresini sunuyoruz.

Türkiye Otomobili Girişim Grubu personel alımı iş başvurusu için ilan yayınladı. Yerli otomobil TOGG personel alımı açıklaması ile birlikte başvuru adresi paylaşıldı. Dönemsel olarak iş başvurusu farklı branşlarda alınacak olup takip isteyen bir ilan şekli oluşturulmuştur.

Muhasebeci Alımı Genel Nitelikler

Üniversitelerin İşletme, Maliye, İktisat, Muhasebe bölümlerinden mezun, tercihen alanında yüksek lisans yapmış. Tercihen üretim yapan firmaların maliyet muhasebesi pozisyonlarında en az 10-15 yıl deneyimli. İleri seviyede İngilizce dil bilgisine sahip. SAP uygulamalarına hakim. MS Office uygulamalarına hakim. Güçlü bir analiz ve problem çözme yeteneğine sahip. Öz motivasyonlu, yeni fikirler üretip ekibi daha ileri taşımak için paylaşan. Disiplinler ve fonksiyonlar arası çalışabilen. Global bir takım içerisinde farklı kültürlerle çalışabilen olması gerekmektedir.

İş Tanımı

Muhasebe mevzuatı, vergi mevzuatı gibi genel mevzuat, mali tablolar ve raporlama konusunda tecrübeli. Üretim maliyetlerinin hesaplanması, ürün bazlı maliyet ve safha maliyet değerlemelerinin yapılması, ürün bazında gerçekleşen maliyetlerin saptanması ve raporlanması. Maliyetlerin muhasebeleştirme işlemlerinin yürütülmesi. Yıllık ve dönemsel bütçe, kar/zarar, bilanço raporlarını hazırlayarak bütçe-gerçekleşen maliyet karşılaştırma tablolarının oluşturulması ve sapmaların nedenlerinin tespit edilmesi. Standart maliyet / fiili maliyet karşılaştırmalarının yapılması ve farklılıkların nedenlerinin tespit edilmesi, fizibilitenin hazırlanması. Maliyetler ile ilgili planlama, takip, kontrol ve süreç iyileştirme projelerinin geliştirilmesi. Düzenli olarak, standart maliyet ana verilerinin ilgili birimler ile görüşülerek güncellenmesinin sağlanması ve ürün karlılık analizlerinin yapabilecek.

KDV, MUHTASAR, GEÇİCİ ve KURUMLAR VERGİSİ beyannamelerinin düzenlenmesi. Mizan kontrolünü, masraf merkezlerinin kontrolünü ve takibini yapmak. Standart ve fiili maliyet verilerini karşılaştırmak, analiz etmek ve raporlama öncesi kontrollerinin yapılmasını sağlamak. Maliyet muhasebesi süreçlerini incelemek, periyodik olarak yürütmek ve raporlamak. Stok kayıtlarının ve hareketlerinin kontrolünün yapılmasını, stok sayım çalışmalarının yürütülmesini ve organize edilmesini sağlamak. Proje bazlı maliyet çıkartmak. Aylık maliyetleri çıkartıp muhasebeleşmesini sağlamak. Departmanların maliyetlerini çıkartıp raporlamak. Tahmini maliyet bütçeleri oluşturmak. Dönem sonu maliyet muhasebesi ve envanter işlemlerinin yürütülmesi. Ürün reçetelerini kontrol etmek ve revizyonlarının yapılmasını sağlamak. Aylık Maliyet Muhasebesi kalemlerinin çalıştırılması, üretilen malın maliyetinin tespiti ve raporlanması, satılan malın maliyetinin tespiti ve ürün bazında raporlanması. Maliyet iyileştirme önlemlerinin hazırlanması. Dönem sonu maliyet muhasebesi ve envanter işlemlerinin yürütülmesi. Şirketin bünyesinde sipariş maliyetlerinin kontrolü, analizleri ve raporlanması. Her türlü gider kalemi ile ilgili yönetimsel raporlama yapılması. Ürün bazlı standart ve fiili maliyetlerin aylık olarak karşılaştırılması, sapmaların analizi ve raporlanması. Aylık faaliyet raporlarında sunulacak ürün, müşteri ve kategori karlılık çalışmalarının gerçekleştirilmesi.

TOGG Kariyer Açıklaması

TOGG’da biz, otomobili yeni nesil akıllı bir cihaza dönüştüren, elektrikli otomobillerin öncüsü, yeni teknolojileri mobilete kavramıyla buluşturan, 2022 yılında ilk otomobilini çıkardığında Avrupa’nın geleneksel olmayan elektrikli otomobil üreten tek şirketi olmak üzere yola çıktık.

Bu iddialı ve zorlayıcı hedef, farklı bir çalışma kültürünü de beraberinde getiriyor. TOGG’da bizler sorumluluk alırız, beraber üretiriz, çözüm buluruz, kararları hızlı ve etkin bir şekilde beraber alırız. Çalışma alanlarımızı sınırlamak yerine, becerilerimizi geliştirebilmek için imkan yaratırız.
Unvanlara ve konfor alanlarına önem vermeyiz, farklılıkların yarattığı zenginlikten besleniriz. Küresel vizyonumuzla, farklı kültür ve deneyimlerdeki pek çok paydaşımızla iş birliği içerisinde çalışma fırsatı sunarız.

TOGG’da kişilerin geçmiş başarı ve teknik yetkinlikleri kadar geleceği yönlendirme potansiyellerine de önem veririz. Ekibimiz sürekli öğrenme hevesine sahip, duygusal yönden istikrarlı, entelektüel kapasitesi yüksek, kişiler arası etkileşimde başarılı, cesur ve girişimci bireylerden oluşur.

Hayattaki amaçlarımızla TOGG’da yaptığımız iş arasında çok güçlü bir anlam bağı vardır ve bu nedenle işimize tutkuyla sarılırız. Kararların şekillenmesinde, hiyerarşiden çok argümanların güçlülüğü ve ikna ediciliği bizim için önem taşır. Herkesin sorumluluk almasını ve yeni fikirler geliştirmesini bekleriz; başarımızı da bu şekilde değerlendiririz.

Bu özelliklere sahipseniz ve birlikte yorulmadan aynı hedefe koşmak istiyorsanız, sizleri aramıza bekliyoruz!

https://togg.com.tr/content/bize-katil

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum