Türkiye’de işsiz sayısı azalıyor!

Türkiye’de işsiz sayısı azalıyor!

Ülke genelinde yaşanana işsizlik sorunu ile ilgili alınan tedbirlerin yürürlüğe konulması ile birlikte birçok sektörde yapılan istihdamlar sayesinde işsizlik oranlarında ve sayısında düşüş gözlemlendi. Detaylar haberimizde…

Uzun yıllardır başat gündem maddeleri arasında yerini alan istihdam ve işsizlik sorunları ile ilgili olarak yayımlanan son istatistiki bilgilerde olumlu raporlamalar göze çarptı. Bir süredir işsizlikle mücadele içi politika uygulayan Türkiye’de işsizlik oranlarının düştüğü açıklandı.

Son 2 Ayda 254 Bin Azalma Var

Milyonlarca vatandaşın işsizlik sorunu ile karşı karşıya kaldığı süreç ile ilgili olarak hem İŞKUR tarafından yayımlanan ve aracılık edilen ilanlar sayesinde hem de işverenlerin istihdam ağlarını genişletmek adına aldığı kararlar sayesinde işe alımlarda sayılar 300 bin civarında artış gösterdi.

Son iki aylık verilere göre 254 bin kişilik bir işsiz nüfusun iş sahibi olduğu açıklanırken; ayrıca 1 ayda ise bu sayının 170 bin olarak tespit edildiği açıklandı.

14371.jpg Annelere doğum sonrası yarım gün çalışma tam maaş veriliyor

Geçtiğimiz Şubat Ayı Zirveydi

2019 yılında önemli bir istihdam planlamasının yapılacağının açıklanması üzerine bir geçtiğimiz Şubat ayında işsizlik zirvesi yaşandığı ilan edilmişti. Yapılan çalışmalar sonuç verince bu rakamlarda düşüş yaşandı. Şubat 2019 verilerine göre Türkiye genelinde işsizlik oranı yüzde 14,7 olurken, sayı bazında ise mevsimlik işçilerin dışında kalan 4 milyon 730 bin kayıtlı işsiz vatandaşın olduğu ilan edilmişti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum