Türkiye’nin 3.Büyük Göktaşı Ortaya Çıktı!

Türkiye’nin 3.Büyük Göktaşı Ortaya Çıktı!

Türkiye’nin 3.büyük göktaşı olan Gerdekkaya meteoridi Çorum müzesinde sergilenmeye başladı.

Çorum’un alaca ilçesinde bulunan Türkiye’nin 3.büyük göktaşı saklanıyordu. Artık müzede sergilenerek, merak edenlerin ziyaretine açık hale getirildi. Çorum – Alaca ilçesinde yer alan bu göktaşını herkes ziyaret edebilir.

Göktaşı 68 Kilo

Merak edenler için elbette göktaşı hakkında da bilgi verilecek. İsmi Gerdekkaya olan göktaşının Türkiye’nin 3.büyük göktaşı olduğu biliniyor. Yapılan incelemelerin sonunda bu göktaşının toplamda 68 kilo olduğu bildirilmiş. Peki, nasıl bulundu?

Göktaşı tarlada bulundu…

Evet, geçen yıl nisan ayında Mutlu Yılmaz tarafından tarlada bulundu. Çiftçilik ile uğraşan Yılmaz, kiraladığı bir bankada göktaşını sakladı. Göktaşı bankadaydı… Yılmazel tarafından bankada saklanan bu göktaşı, şimdilerde ise müzede sergilenerek görmek isteyenlerin merakına sunuldu.

Müzede Uzayın Habercisi…

Müzede oluşturulan uzayın habercisi başlığı ile yer alıyor. Özel vitrinde sergilenen göktaşı, yoğun talep görmesi durumunda sergide daha uzun süre kalabilir. Ancak şimdilik belirlenmiş olan süre kısıtlı. 

Göktaşı ne kadar süre sergilenecek?

Meraklılarının öğrenmek istedikleri arasında elbette ne kadar süre bu göktaşının sergilenecek olduğu var. Şimdilik belirlenmiş olan süre 1 ay. Ancak ilginin çok olması durumunda yapılan açıklamalara göre bu sürenin uzaması bekleniyor. Daha çok ziyaret etmek isteyen kişiler olması halinde, Türkiye’nin göktaşı sergide kalmaya devam edecek. Özellikleri de sizler için sunuluyor olacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.