1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. TÜVASAŞ 12 Mühendis alımı başvuruları başladı
TÜVASAŞ 12 Mühendis alımı başvuruları başladı

TÜVASAŞ 12 Mühendis alımı başvuruları başladı

TÜVASAŞ tarafından yayımlanan 12 mühendis alımı kılavuzu yayımlanarak adaylara duyuru yapıldı. TÜVASAŞ 12 mühendis alımı başvuruları başladı. Adaylar başvurularını nasıl ve hangi şartlarda yapacak.

A+A-

TÜVASAŞ tarafından kılavuz yayımlanarak 12 mühendis alınacağı adaylara duyuruldu. TÜVASAŞ 12 mühendis alımı başvuruları başlamış olup hangi şartlarda başvuru yapılacağı heberimizde.

TÜVASAŞ Milli tren projesi kapsamında 12 sözleşmeli personel alımı yapacağını Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımladığı ilan ile duyurdu. TÜVASAŞ alımlarına başvuru yapacak adayların özellikleri ve başvuru tarih bilgisi paylaşıldı.

Sınav başvuruları 22 Kasım 2019 tarihi mesai bitiminde (17.00) sona erecektir. Giriş sınavına katılmak isteyen adayların, yukarıda belirtilen koşulları taşımaları kaydıyla; “Türkiye Vagon Sanayii A.Ş. Genel Müdürlüğü Milli Egemenlik Caddesi No:131 Adapazarı / SAKARYA / TÜRKİYE" adresinden internet adresinden temin edecekleri “Başvuru Formu” nu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları gerekmektedir.

Başvuru Formunun çıktısı ile birlikte başvuru için istenen diğer belgelerin 22 Kasım 2019 tarihi mesai bitimine (17.00) kadar yukarıda belirtilen adrese şahsen veya posta yolu ile teslim edilmesi gerekmektedir. Son başvuru tarihi mesai bitiminden sonra Genel Müdürlük kayıtlarına geçen başvurular, postadaki gecikmeler ve diğer nedenlerle süresi içinde Genel Müdürlüğümüze teslim edilmeyen başvurular ile ilanda belirtilen şartları taşımayan başvurular işleme alınmayacaktır. Belgelerin belirtilen son başvuru tarihine kadar TÜVASAŞ Genel Müdürlüğüne teslim edilmesi şarttır.

Bu belgeler, aslı ibraz edilmek kaydıyla Genel Müdürlük Personel Dairesi Başkanlığınca onaylanabilir. TÜVASAŞ Genel Müdürlüğü Milli Tren Projesinde İstihdam Edilecek Sözleşmeli Mühendisler Hakkındaki Sınav ve Atama Yönetmeliği çerçevesinde, 399 sayılı KHK'ya tabi Sözleşmeli statüde Mühendis alımı yapılacaktır. Yazılı ve Sözlü Sınav sonucuna göre istihdam edilecek personel kontenjanı ve nitelikleri aşağıda belirtilmiştir. Adaylara atama onayları hariç yapılacak tüm tebligatlar ve duyurular resmi internet adresinden yapılacak olup, ayrıca yazılı tebligat gönderilmeyecektir. Tüm aşamalarda başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan adayların işlemleri iptal edilecektir. Atanmaya hak kazanan adayların Güvenlik Tahkikatı olumlu sonuçlanması halinde atamaları yapılacaktır.

İstenen belge;  TÜVASAŞ Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığından veya Genel Müdürlük internet adresinden temin edecekleri başvuru formuna aşağıdaki belgeleri eklerler; Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı onaylı örneği yada mezun belgesinin barkodlu e-devlet çıktısı (eğitimini yurtdışında tamamlamış olanlar için diploma denklik belgesinin aslı veya onaylı örneği), KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı, Yabancı dil bilgisi seviyesini gösteren belge, Özgeçmiş, 3 adet vesikalık fotoğraf (Son üç ay içinde çekilmiş). Başvuru Formu (Fotoğraflı ve imzalı).

Başvuru şartları; Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Metalurji-Malzeme Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun olması gerekmektedir. 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Son başvuru tarihi itibariyle, son 5 yıl içerisinde YDS ve E-YDS sınavından en az C seviyesinde İngilizce bildiğine ilişkin belge sahibi olmak veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan denk puana sahip olmak.

TÜVASAŞ mühendis alımı kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.