1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. TYP Çalışanları Sürekli İş İstiyor
TYP Çalışanları Sürekli İş İstiyor

TYP Çalışanları Sürekli İş İstiyor

TYP Kapsamında Çalışanlar Sürekli İş İstiyor. TYP kapsamında geçici olarak çeşitli kurumlarda görev yapan geçici personeller çalışma sürelerinin sürekli hale getirilmesini talep ediyor.

A+A-

Ülkemizde istihdam seferberliğinin ve enflasyonla mücadelenin en üst seviyede olduğu şu günlerde 6 aylık geçici süreli ile çeşitli devlet kurumlarında istihdam on binlerce çalışanın tek bir isteği var oda severek ve büyük bir özenle yaptıkları işlerine sürekli devam edebilmek.

Bu anlamda devlet yetkililerinden çalışma bekleyen TYP kapsamındaki çalışanların haklı talebi yaptıkları işlerde devamlı olarak çalışarak ailelerini geçindirmekten başka bir şey değil. 6 aylık sürenini dolmasına günler kala birçok çalışanın gözü verilecek olumlu bir habere kilitlenmiş durumda.

Sürekli Çalışma Talebi En Doğal Hak
TYP kapsamında çalışan on binlerce çalışan sadece haklarını istediklerini dile getirmektedirler. Sadece 6 aylık çalışma süresinin hem verimlerini düşürdüğünü hem de kendilerini tedirgin ettiğini dile getiren çalışanların ortak düşüncesi bu sürenini sürekli hale getirilmesi yönündedir.

Birçok çalışan bir ailelerini olduğunu ve onlara bakmakla yükümlü olduklarını dile getirmektedirler. Bu anlamda işinin sahiplenen ve herkes kadar emek veren TYP çalışanlarının yok sayılması ve görmezden gelinmesinin kendilerini çok üzdüğünü dile getiren çalışanların en büyük umdu ise Sayın Cumhurbaşkanını bu duruma müdahil olarak gerekli çalışmaları başlatması olarak ifade edilmektedir.

Yetkililerden Adım Atılması Bekleniyor
Geçici olarak devletin çeşitli kurum ve kuruluşlarında görev yapan iş kur personelleri ile ilgili yetkili organlar sessizliğini korurken süresini daralması ve birçok kişinin 13 Kasım itibari ile çalışma sürelerinin dolacak olması sebebiyle ülkenin birçok noktasında yüksek sesle talepler gelmeye devam etmektedir.

Bu anlamda bu çalışanların en büyük destekçileri arasında çalıştıkları kurum ve kuruluşlardaki yönetici kadrosu ve iş arkadaşlarından gelmektedir. Birçok kurum gerek iş ahlakı, gerek iş sevgisi ve verimliliği anlamında son derece memnun oldukları TYP kapsamındaki çalışanların sürekli olarak kurumlarında çalışması gerektiğini ifade etmektedir.

TYP çalışanları bu anlamda kendilerinin her tülü fedakârlığı yaptığını ve orada çalışan diğer arkadaşları kadar hizmet sunduklarını ifade ederken yetkililerin bir an önce harekete geçerek bu durumu çözüm bulmalarını talep etmektedirler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
28 Yorum