TYP yeni ilanlar ile şehirlere 200 personel alımı yayımladı

TYP yeni ilanlar ile şehirlere 200 personel alımı yayımladı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yayımlanan ve Toplum Yararına Programlar (TYP) olarak bilinen işçi alımı, personel alımı ilanları güncel şekilde yayımlanmaya devam ediyor. İşte 200 kişilik kontenjan ile İŞKUR TYP personel alım ilanları…

Ülke genelinde yaşanan işsizlik sorunu ile ilgili çözüm arayışlarını devam ettiren hükümet yetkilileri ile ortak çalışma içerisinde bulunan Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bünyesinde farklı unvan ve niteliklere uygun olarak yeni istihdam ilanları yayımlanmaya devam ediyor.

Söz konusu ilanları kamu personeli alımı, memur alımı, sürekli işçi alımı gibi ilanlar olurken; ayrıca her kademe ve nitelikte insanı istihdam ile buluşturabilmek için Toplum Yararına Programlar (TYP) ile de çok sayıda geçici işçi alım ilanı beyan edilmiş oluyor.

TYP Nedir? 

TYP; Toplum Yararına Programlar açılımı ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) dahilinde onay verilen bir istihdam sağlama hizmeti ve programıdır. TYP ile 81 şehirde yayımlanan geçici işçi alımları bir araya getirilerek, çok sayıda insanın iş sahibi olabilmesi için imkan sunulmaktadır.

TYP Süresi Ne Kadardır?

TYP programı ile geçici işçi niteliğinde istihdamlar sağlanıyor olup; daha fazla sayıda vatandaşın iş sahibi olabilmesi için güçlü bir devir daim mekanizması ile işleyiş devam ettirilmektedir. Bu hizmete göre genellikle 5 ay 29 gün olarak çıkılan işçi alımı ilanları en fazla 9 ay bazında geçerliliğe sahip olmaktadır.

Temmuz 2020 TYP İş İlanları

Farklı şehirlerde çıkılan işçi alımı ilanlarında toplamda 200 kişilik kontenjan açıldı. Güncel şekilde sistemde yer alan ilanların yayımlandığı şehirler ise; Osmaniye, Kırşehir, Kahramanmaraş, Kars, Nevşehir, Tekirdağ, Niğde, Trabzon, Eskişehir, Adıyaman, Aksaray, İzmir, Kütahya, Burdur, Yozgat, Çorum, Manisa olarak ilan edilmektedir.

Şuan için ilanda güncel şekilde kalmaya devam eden ilanların son başvuru tarihi için 7-8-9-10 ve 11 Temmuz tarihleri yer almaktadır. Haberin sonunda yer alan başvuru linkinden takip edilecek ilanlara uygun olan vatandaşlar için başvuru şartları ve son başvuru tarihi önem kazanmaktadır. 

TYP iş ilanlarında buradan başvuru yapılacak olup; her aday ilgili linkten giriş yaparak, sistemden çıkış yapmış bir şekilde “ARA” butonunu tıklayarak listelenecek olan iş ilanlarına İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden online başvurularını tamamlayabilecektir. Başvurular için adayların; talep edilen ikamet şartlarını sağlamaları gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.