UİB Kamu Personeli Alımı Yapıyor; 5 Kişi için Giriş Sınavı Yapılacak

UİB Kamu Personeli Alımı Yapıyor; 5 Kişi için Giriş Sınavı Yapılacak

UİB (Uludağ İhracatçı Birlikleri) Genel Sekreterliği Kamu Personeli Alımı Duyurusu Yayımladı. 5 kişi alımı için giriş sınavı yapılacak. 3 farklı yöntem ile başvuru kabul edilecektir.

UİB (Uludağ İhracatçı Birlikleri) Genel Sekreterliği kamu personeli alımı (uzman yardımcısı kadrosu için) aşağıda belirtilen kriterler çerçevesinde sözlü sınavla, toplam 5 (beş) personel alınacaktır. Alım başvuruları 3 farklı şekilde yapılabileceği ilan edildi.

Sınava Katılma Şartları;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Askerlik görevini yapmış veya erteletmiş veya bu görevden muaf olmak.

18 yaşını bitirmiş olmak.

Dört yıllık eğitim veren üniversite belirtilen bölümlerinden ya da bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı üniversitelerden mezun olmak.

01.01.2019 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle ya da devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı veya haksız mal edinme suçlarından mahkûm olmamak.

Görevini devamlı yapmasına engel herhangi bir özrü bulunmamak.

TİM ve İhracatçı Birliklerinden veya daha önce çalıştıkları iş yerlerinden 4857 sayılı İş Kanununun 25'inci maddesinin birinci fıkrasının (2) numaralı bendinde belirtilen nedenlerle sözleşmesi feshedilmiş olmamak.

İngilizce yabancı dilbilgisinden,  2017-2018-2019 yıllarına ait Yabancı Dil Sınavlarından (YDS /e-YDS) en az 70 puan veya uluslararası kabul gören dil sınavlarından ÖSYM tarafından yayımlanan Yabancı Dil Eşdeğerlik Tablosuna göre 70 puana karşılık gelen asgari puanı almış olmak.

2018 veya 2019 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında Tablo 1'de belirtilen puan türünden en az 70 ve yukarı puan almış olmak.

Yarışma sınavına katılmak üzere başvuran adaylar arasından, her bir unvan için, duyuruda belirtilen eleme sınavında, ilgili puan türünden aldıkları puana göre sıralamaya tabi tutularak, ilgili unvan için 10 adaydan az olmamak üzere belirtilen kontenjanın dört katı kadar aday sınava çağrılır. Sınava başvuranların sayısının 10'dan az olması halinde sınava başvuranların tamamı sınava çağrılır. Son sıradaki adayla aynı puana sahip adaylar da sınava çağrılır. Adaylar TİM ve İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterlikleri tarafından açılmış olan ve başvuru veya değerlendirme süreci devam eden sınavlardan sadece birine başvurabilir, birden fazla başvuru durumunda adayın tüm başvuruları iptal edilecektir. Daha önce TİM veya Birlik sınavlarında 2 defa elenen adaylar ile TİM ve İhracatçı Birliklerinde deneme süresi içerisinde ilişiği kesilmiş adaylar sınava katılamaz.

Başvuruda İstenilen Belgeler;

Genel Sekreterlik web sitesinden temin edilecek iş talep formu.

T.C. Kimlik numarası yazılı beyanı (Nüfus Cüzdan fotokopisi üzerine “doğruluğunu beyan ederim” ibaresinin yazılarak imzalanması).

İki adet vesikalık fotoğraf.

Öğrenim Diploması veya mezuniyet belgesinin fotokopisi (yurt dışındaki üniversitelerden mezun olan adaylar için denklik belgesi ile birlikte).

KPSS Sonuç belgesi.

Yabancı Dil sınavından asgari puanı aldığını gösterir belge.

Güncel Özgeçmiş (CV).

Sınavı kazanan adaylardan belge asılları istenecektir.

Başvuru Adresi ve Şekli;

Başvurular, 4'üncü maddede belirtilen belgeler ile, Uludağ İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği adresine en geç 30 Eylül 2019 tarih saat 17.30'a kadar şahsen, posta yoluyla veya ik@uib.org.tr* adresine yapılacaktır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacak olup, son başvuru tarihinden sonra gelen başvurular dikkate alınmayacaktır. Ayrıca, belge ve bilgileri eksik olan adayların başvuruları işleme konulmayacaktır. Not; E-posta ile yapılacak başvurularda postanın ulaştığına dair teyit alınması gerekmektedir.

UİB kamu personeli alımı kılavuz ve tablolara ulaşmak için tıklayın.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum