Ulaştırma Bakanlığı Genel İdare Sınıfına 5 Memur Alımı Yapıyor

Ulaştırma Bakanlığı Genel İdare Sınıfına 5 Memur Alımı Yapıyor

DPB'de yayımlanan kamu personeli alımı ilanında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı genel idare hizmetleri kadrosuna 5 müfettiş yardımcısı alımı duyurusu yapıldı. Müfettiş yardımcıları KPSS sıralaması sonrası çağrılan adaylardan sınavla alınacak.

Ulaştırma Bakanlığı 5 memur alımı başvuruları başladı. Müfettiş yardımcısı alımında önce KPSS sıralamasına göre sınava çağrı duyurusu yapılacak. Sınav sonrası başarılı olan adaylar arasından 5 müfettiş yardımcısı alımı Ulaştırma Bakanlığı'nca gerçekleştirilecek.

Son başvuru tarihi:

Bakanlığın lanı DPB'de yayımlanmasının ardından başvuruları başlattı. Son başvuru tarihi ise 16 Aralık 2019 olarak belirlendi. Başvuru süresine 16 Aralık da dahil edilmiş oldu.

Müracaat nasıl yapılacak:

Kamuya genel idare hizmetleri sınıfında 5 müfettiş yardımcısı alımı için bakanlığa şahsen başvuru yapılacak. Son başvuru tarihinin mesai bitimine kadar istenilen belgelerle “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denetim Hizmetleri Başkanlığı (A Blok, 6. Kat) Hakkı Turayliç Caddesi No: 5, Posta Kodu: 06338, Emek Çankaya / Ankara" açık adresinde bulunan bakanlık binasına müracaat edilecek.

Posta yoluyla başvurularda gönderi tarihine bakılmaksızın teslim tarihi dikkate alınacak. 16 Aralık'tan sonra teslim edilen posta yoluyla başvurular geçersiz sayılacak.

Müfettiş Yardımcısı Giriş Sınavı ne zaman yapılacak:

Sınav 29 Aralık 2019 Pazar günü saat 10:00’da gerçekleştirilecek. Yazılı sınav adresi olarak “Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi 15 Temmuz Binası Ayvalı Mah. Halil Sezai Erkut Cad. 150. Sokak Etlik/Ankara” belirlendi.

Başvuru şartları:

Ulaştırma Bakanlığı kamu personeli alımı için Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri bölümlerinin herhangi birinden mezun olunması şartı bulunmaktadır. Yaş şartı olarak da en fazla 35 yaşında olunması gerekmektedir.

KPSS şartı:

Bakanlığın kadrolu alımları 2018 ve 2019 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'nda P48 puan türünden en az 70 puan alan adayların başvuruları olumlu değerlendirilecek.

Resmi kurumlara kamu personeli alımı için memur alımı sayfamızı ziyaret edin. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 5 müfettiş yardımcısı alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.