Uludağ Üniversitesi KPSS B grubu ile 161 sözleşmeli personel alımı

Uludağ Üniversitesi KPSS B grubu ile 161 sözleşmeli personel alımı

Kamu personeli alımı için yayımlanan ilanlara yenileri eklendi. Bursa Uludağ Üniversitesi tarafından KPSS B grubu puan sıralaması ile 161 kişilik sözleşmeli kamu personeli alım ilanı yayımlandığı duyuruldu. İşte başvuru şartları…

Kamu kurum ve kuruluşları akabinde kamu üniversiteleri bünyesinde de yapılmaya devam edilen memur alımı ve sözleşmeli personel alımı için yeni ilanlar yayımlanmaya devam ediyor. İlanlara dair başvuru şartları da belli oldu.

13 Temmuz 2020 kamu personeli alım ilanında yer alan bilgilere göre 161 kişilik yeni kontenjan açılan istihdam duyurusu dahilinde Bursa Uludağ Üniversitesi bünyesinde personel alınacağı bilgisi ilan edildi.

Unvan ve Kontenjanlar

Toplamda 161 kişi olarak açılan kamu personeli alım ilanında yer alan bilgilere göre; 100 Hemşire, 4 Psikolog, 3 Diyetisyen, 1 Biyolog, 3 Fizyoterapist, 5 Diğer Sağlık Personeli, 42 Sağlık Teknikeri alımı yapılacağı açıklandı.

Başvuru Süreci

Bursa Uludağ Üniversitesi sözleşmeli kamu personeli alımı için başvuru yapacak olan adayların ilgili ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde Bursa Uludağ Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi adresine ait olan resmi internet adresi üzerinden online başvuru şeklinde işlemlerini yapacaklardır.

Başvuru Şartları

Covid 19 salgınının devam etmesi sebebi ile sadece online başvuruların kabul edileceği ve online kanal dışında kalan fax, posta, şahsen usulleri ile başvurular kabul edilmeyecektir.

Adayların Bursa Uludağ Üniversitesi 161 sözleşmeli sağlık personeli alımında başvuru yapabilmeleri için Rektörlük onayı ile çıkılan başvuru kılavuzunda yer alan aday kriter taleplerine uygun olmaları gerektiği açıklandı.

Söz konusu alımlar için öncelikli olarak KPSS B grubu puanı ile birlikte başvurular yapılacaktır. Sadece Eczacı başvurularında ilgili mevzuat kararının bağlayıcı olması sebebi ile KPSS puanı talep edilmiyor olup; ilgili adayların da sözlü veya tercih edilirse yazılı sınav aracılığı ile kabul edilecekleri açıklanmaktadır.

Her aday aşağıda yer alan güncel başvuru kılavuzunda açıkça belirtildiği ve tabloda yer aldığı üzere; ifade ve talep edilen başvuru şartlarını; eğitim ve mezuniyet şartlarını sağlaması gerekmektedir.

Bursa Uludağ Üniversitesi 161 sözleşmeli personel alımı nitelik tablosu ve detaylar yayımlanan güncel başvuru kılavuzunda yer almaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.