Üniversite 2 Yıllık 4 Yıllık Tavan ve Taban Puanları!

Üniversite 2 Yıllık 4 Yıllık Tavan ve Taban Puanları!

ÖSYM tarafından Üniversite 2 yıllık önlisans ve 4 Yıllık Lisans tavan ve taban puanlarına göre kontenjanları tablosu verilmiştir. YKS sonuçları ile birlikte adaylar araştırmaya başladı.

Üniversite 4 yıllık lisans ve 2 yıllık önlisans tavan ve taban puanları ile birlikte kontenjan tablosu ile birlikte düzenlenmiş haberi sizlere sunuyoruz. Kontenjan kılavuzu ve üniversitelere göre puanlar kaç ile kapatmıştı. YKS tavan taban puanları ve kontenjan listeleri ile ilgili tüm ayrıntılar verilmiştir.

Üniversite puanları 2 yıllık ve 4 yıllık eğitim almak isteyen öğrenciler için ÖSYM'nin internet adresinde ön bilgi vermek amacıyla erişime açılmıştı. 23-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında alınacak YKS tercihleri için üniversite puanları çok önemli. TYT’de 150 ve üzeri puan alan adaylar, TYT puanı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarını tercih edebilirler. TYT’ de 150 ve üzeri puan alan adaylardan SAY, SÖZ, EA, DİL puanları 180 ve üzeri olanlar, bu puan türleri ile öğrenci alan lisans programları ile birlikte TYT puanı ile öğrenci alan ön lisans programlarını tercih edebilecek.

ÖSYM tarafından YKS sonuçları açıklandı. Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren sınav ardından Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu da yoğun şekilde araştırılıyor. YKS Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere 3 farklı oturumda gerçekleştirildi. İşte YKS ile yerleştirme yapılan tüm üniversitelerin kontenjan listeleri için tablolar verilmişti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.