1. HABERLER

  2. SORU CEVAP

  3. Üniversite Hastaneleri Mülakatsız Personel Alabilecek
Üniversite Hastaneleri Mülakatsız Personel Alabilecek

Üniversite Hastaneleri Mülakatsız Personel Alabilecek

2020 yılı alımlarına özel olarak üniversite hastanelerinde çalışacak personel mülakat yapılmadan alınabilecektir. Hangi özellik veya statüde olanlar başvuru yapabilecek?

A+A-

Hangi İşçiler Kapsamda?

Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyette bulunan üniversite hastanelerine yapılan işçi alımlarında öncelikle başvuru şartlarını sağlayan adaylar kuraya tabi tutuluyordu. Kurada ismi çıkan adaylar sözlü sınav ve ardından güvenlik soruşturmasına alındıktan sonra, başarılı olanlar işe başlayabiliyordu.

2020 yılı için üniversite hastanelerinin işçi alımlarına istisnai bir düzenleme yapıldı. Düzenleme 26 Mart 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre 2020 yılında üniversite hastanelerinde yapılacak olan temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ile bakım ve onarım hizmetlerinde görev yapan işçiler sadece noter kurası ile alınabilecektir.

Nasıl Alım Yapılacak?

2020 yılı içinde Devlet Üniversiteleri Sağlık Uygulama ve Araştırma merkezlerinde istihdam edilmek üzere alınacak olan işçiler, sınava tabi olmadan sadece noter kurası ile alınabilecektir. Yani üniversite hastanelerin ilana çıkarak başvuruları alacaktır. Başvuru koşullarını sağlayan tüm adaylar noter kurasına tabi tutulacaktır. Kurada alım yapılan kontenjan kadar asıl ve yine aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Belge teslimi yapılarak belirlenen süre içinde asıl adaylar işe başlayacaktır. Şartları sağlamayan ya da işe başlamayanların yerine yedek adaylar çağrılacaktır.

Personel alımlarının ivedi olarak yapılabilmesi ve yüz yüze temasların en aza indirgenmesi amacıyla 2020 yılına özel olarak sağlık alanında işçi alımı için kolaylık sağlanmıştır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
19 Yorum