1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. Üniversite Mezunu Taşeronların Özlük Hakkı Talebinin Yanındayız
Üniversite Mezunu Taşeronların Özlük Hakkı Talebinin Yanındayız

Üniversite Mezunu Taşeronların Özlük Hakkı Talebinin Yanındayız

Takipçilerimiz tarafından gelen talepler arasında, üniversite mezunu işçilerin özlük hakkı talebi yer alıyor. Üniversite mezunu işçiler hangi haklardan mahrum? Farklı birimlerde sosyal çalışması, sosyolog, psikolog gibi görev tanımları ile çalışma sürdürü

A+A-

Memur ve Sözleşmeli Memurlar ile Eşit Haklar 
Kamu kurum ve kuruluşlarında (taşeronlar) işçi, memur ve sözleşmeli memur statüsünde çalışmalar yürütülür. Memur ve sözleşmeli memur statüsünde olan çalışanlar için unvanlarını kullanma, bulundukları pozisyonlarda yükselme hakları verilir. Üniversite mezunu işçiler için ise işçi statüsünde istenen yerde ve pozisyonda çalıştırılabilir. Ayrıca terfi ve görevde yükselme, nakil, geçici görev gibi özlük haklarından mahrum bırakılır.

Üniversite mezunu olan işçiler memur ve sözleşmeli memurlar için verilen özlük hakları ile aynı haklara sahip olmak istiyor. Kurumların istediği yerde çalıştırma hakkının olduğu işçiler için üniversite mezunu olan işçiler mağdur! Mezun oldukları bölümler gereği ilgili unvanlarla aynı haklara sahip olmaları talepleri, tarafımızca gündeme getirilecektir. 
İşçilerin eşit özlük hakkı taleplerinin ilgili makamlara iletilmesi sağlanacaktır.

Üniversite Mezunu Olan İşçilerin Mesleki Alanında Gelişmesine Olanak Tanınmalı!
İşçilerin çalıştığı pozisyon gereği katılamadığı seminer, toplantı ve eğitimler var. Üniversite mezunu işçilerin dile getirdiği talepler arasında, mesleki alanda gelişmemize olanak tanınmalı talebi de yer alıyor. Sadece işçi statüsü adı altında çalıştırılan üniversite mezunu olanlar, mezun oldukları alanda eğitim alamıyor. Bu duruma son verilmesi ile kendilerini geliştirmek adına önemli adımlar atma şansı bulacaklar. Gündeme getirilecek ve sonlandırılması için harekete geçilecek olan talepler arasında eğitimler yer alıyor.

Üniversite mezunu işçiler de mesleki eğitimlere, seminer ve toplantılara katılsın!

Başka Kurumlara Atama ve Tayin Hakkı
Takipçilerimiz tarafından dile getirilen problemler arasında, tayin ve atama hakkı olmaması nedeniyle aralarında anne – baba – eş ve çocuklarından ayrı yaşayanlar olduğu yer alıyor. Bu son derece büyük bir problem olduğundan, üniversite mezunu işçilere atama ve tayin hakkı verilmesi talep ediliyor.

Aynı eğitimi almış, aynı işi yapan personeller ile eşit haklar isteniyor…

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum