1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Üniversitede Karne Polemiği
Üniversitede Karne Polemiği

Üniversitede Karne Polemiği

Karne ilkokul ya da ortaokul öğrencilerine Bununla birlikte lise öğrencilerine okul süreci boyunca göstermiş oldukları başarıları gösterebilmek amacıyla verilen bir belge olmuştur.

A+A-

Gelişen ve yenilenen bir dünya içerisinde var olmamızın en büyük göstergelerinden bir tanesi de okullarda kendisini gösteren bu polemiğin varlığını hissettirmesi olmuştur. Göre Artık yalnızca okullarda kişilere değil aynı zamanda üniversitelerin göstermiş olduğu başarılara göre de belirli kriterlere gerçekleştiren kişilere bu tür belgelerin verileceği duyulmuştur. Buna göre bir üniversitenin yetiştirmiş olduğu öğrenci sayısı doktora öğrenci sayısı ve bunun gibi Aslında gelişimi adım atmaya başarabilmiş kişilerin çokluğuna göre bu belgelerin verileceği belirtilmiştir. Karne kriterleri her üniversite için aynı olup en büyük önemli noktanın ise üniversitelerde kendisini gösteren gelişimin tam anlamı ile yerini bulmasıdır.

Karne Verilirken Nelere Dikkat Edilecek

Her yıl düzenli olarak tüm üniversitelerin kontrol altına alınmasını ve bu kontrolün gerçekleşmesinin ardından üniversitelerin göstermiş olduğu başarıların en açık şekilde kamuoyuna duyurulması oldukça önemli bir hale gelmiştir. Aslında en büyük nedeni genel düzeyde insanların hangi üniversitenin daha başarılı olduğuna karar verebilmesine yardımcı olabilmektir. Başarı karnesi olarak ifade edilen ve yüksek düzeylerin çok daha şeffaf bir biçimde üniversiteler içerisinde gerçekleşen başarı düzeylerinin daha rahat ve özgür bir biçimde ifade edilmesine yardımcı olabilmek amacıyla bu tür sistemleri artık çok daha doğru ve net bir biçimde gerçekleştirmenin önemine vurgu yapmaktadırlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler