Üreten Lise 1 Milyon 150 Bin Lira Kazandı

Üreten Lise 1 Milyon 150 Bin Lira Kazandı

Elazığ’da bir meslek lisesi öğrencileri çeşitli mobilyalar üreterek bir yıl içerisinde okullarına 1 milyon 150 bin lira gelir sağladı.

Haftada 18 Saat
Elazığ Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri teorik olarak aldıkları eğitimleri uygulamaya dökerek hem tecrübe hem de para kazanıyorlar. Öyle ki bir yıl içerisinde öğrenciler 1 milyon 150 bin lira ciro elde ettiler. Bir lise için son derece büyük bir rakam olan bu ciroyu elde eden öğrenciler masa, okul sırası ve büro malzemeleri gibi ürünler üretiyorlar. Mobilya ve İç Mekan Tasarım bölümünde okuyan öğrenciler haftada 18 saatlerini atölyede geçiriyorlar. Bu sayede öğrendiklerini uygulama fırsatı da elde edebiliyorlar. 

Öğrenciler aldıkları eğitim ile cüzi miktarda para kazanmanın yanı sıra meslek de ediniyorlar. Bu sayede hayatlarının geri kalan kısmını idame ettirecek bir meslek sahibi olabiliyorlar. Bu ise gençlerimizin geleceklerini teminat altına almak açısından son derece önem arz etmektedir. 

Elazığ’daki bir lisede öğrencilerin çabaları ile büyük başarılar elde edilmesi diğer liselere de örnek olmalıdır. Böylelikle meslek liselerinin ekonomiye dahil olmaları sağlanabilecektir. Bu sayede giderek azalan mesleklerin de hayatta tutulması sağlanabilecektir. Eğitimin daha da ileri boyutlara taşınması ile birlikte uluslar arası alanda dahi iş imkânları elde edilebilecektir. Bu bağlamda Elazığ Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi büyük bir iş başarmaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.