Uzman Erbaş Alımı Başvuruları 13 Mart Son Gün! En Az Lise Mezun

Uzman Erbaş Alımı Başvuruları 13 Mart Son Gün! En Az Lise Mezun

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvurularında sona gelindi. En az lise mezunu adayların başvuru yapabildiği ilanda diğer şartlar ve başvuru şekilleri paylaşıldı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuruları 13 Mart 2020 tarihinde sona eriyor. En az lise mezunu adaylar başvurularını online olarak yapacaktır.

Aranan Nitelikler:

TC vatandaşı, en az lise mezunu,

Erkek olması,

1 Ocak 1993 ve sonrasında doğan,

Askerliğini yapmış ya da halen yapan ve memur olma genel şartlarını sağlayan adaylar başvuru yapmalıdır. Askerliğini daha önce yapan adayların terhis tarihinden 5 yıl geçmemiş olmalıdır. Yani 5 Mart 2015 sonrasında terhis olanlar başvuru yapacaktır. Halen askerlik yapan adaylar komutanlarından uzman erbaş olur raporu almalıdır. Bu belgeler komutanlık tarafından istenecektir.

Başvurular 13 Mart’ta sona erecektir. E-devlet üzerinden başvuru yapmak mümkündür. Sahil güvenlik komutanlığı iş başvurusu sekmesinden başvuru yapılacaktır. Başvurusu kabul edilen adaylar komutanlık tarafından yönlendirilen hastanelerden sağlık raporu almalıdır. Sağlık sorunu olmayan adaylar fiziki yeterlilik sınavına alınacaktır. Adaylar Sahil güvenlik komutanlığı bünyesinde çalışacağı için fiziki yeterlilik sınavı yüzme ağırlıklı olacaktır.

Mülakatta başarılı olanlar güvenlik soruşturmasından başarılı olursa uzman erbaş olarak alınacaktır. Başlama işlemlerinde eksik belge olan ya da başlama yapmayan adayların yerinde yedekler çağrılacaktır. Bu nedenle adayların Sahil Güvenlik Komutanlığı ilanlarını yakından takip etmeleri gerekir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı kılavuzu içerisinde detaylar verilmiştir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum