Uzman Erbaş Alımı Mayıs 2018 Sahil Güvenlik Komutanlığı

Uzman Erbaş Alımı Mayıs 2018 Sahil Güvenlik Komutanlığı

Milli Savunma Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı’na istihdam edilmek üzere Mayıs 2018 için uzman erbaş alımı duyuruldu. Başvuracak adaylar en az lise mezunu olması gerekmektedir.

Sahil Güvenlik Komutanlığına istihdam edilmek üzere en az lise mezun uzman erbaş askeri personeli alımı yapılacaktır. Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmeli Askeri Personel ihtiyacının karşılanması amacıyla personel alımı yapıyor. Başvurular 02 Mayıs 2018 de başlamış olup 15 Mayıs 2018 de sona eriyor.

Uzman Erbaş için bazı şartlar şöyle: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak. Askerlik hizmetini yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak. Güvenlik soruşturması olumlu olması gerekmektedir. En az lise mezunu olmak. 2018 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olması gerekmektedir.

Uzman erbaş alımında görev çeşitleri Muhafız, kurbağa adam, şoför ve ikmal Kamarot olarak alım gerçekleşecektir.

Başvuracak adaylar internet üzerinden yapılacak başvurular ön başvuru niteliğinde olup, adaylar bu başvuruya istinaden sınavlara planlanacaktır. Adayların asıl başvuru işlemleri ise “seçim aşaması işlemleri için geldiklerinde” yapılacaktır.

Ayrıca Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle askeri okullar ile Jandarma ve Sahil Güvenlik eğitim kurumlarından ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak. Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak, Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair yazılı beyan sunmak ve Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olması gerekmektedir.

Ön başvurular 02 Mayıs 2018 ile 15 Mayıs 2018 tarihleri arasında internet üzerinden www.sahilguvenlik.gov.tr giriş yapıldıktan sonra yapılabilecektir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2018 Uzman Erbaş Alımı Kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.