Veli Ağbaba: İKM’lere de 3600 Ek Gösterge Verilmelidir

Veli Ağbaba: İKM’lere de 3600 Ek Gösterge Verilmelidir

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, meclis kürsüsünde yaptığı konuşma ile 3600 ek göstergenin bir an önce çıkarılmasını ve İKM’lerin de kapsama alınmasını istedi.

Memura Verilen Söz Tutulmalıdır
Ağbaba, meclis kürsüsünden Erdoğan tarafından Mayıs 2018’de verilen sözü hatırlattı. Erdoğan’ın meydanlarda verdiği polisler, öğretmenler, hemşireler ve din görevlileri için 3600 ek gösterge sözünün ses kaydını meclis kürsüsünden dinleterek hatırlattı. Milletvekillerine seslenerek hep beraber önerge verelim ve düzenlemeyi yapalım dedi. Meydanlarda memuru kandırmak yerine düzenleme yapılmasını istedi. Seçmene saygı gereği 3600 ek göstergenin getirilmesi istedi. 

İnfaz Koruma Memurları da Kapsama Alınmalıdır
CHP’li Ağbaba, Ramazan boyunca CHP milletvekilleri olarak 30 cezaevi ziyareti yaptıklarını söyledi. İnfaz koruma memurlarının da 3600 ek gösterge istediğini belirtti. İKM’lerin çok çalışmaların rağmen üvey evlat muamelesi gördüğünü söylediklerini aktardı. 3600 ek gösterge düzenlemesine infaz koruma memurlarının da eklenmesini istedi.

‘Türkiye Tarihinin En Yüksek İşsizliği’
Veli Ağbaba işsizliğe değinmeden geçmedi. Türkiye tarihinin en büyük işsizliğinin yaşandığını söyledi. Şu anda 8,5 milyon işsiz olduğunu ve bu sayının Katar nüfusunun 3 katı olduğunu belirtti. Son 1 yılda artan işsiz nüfusunun Kayseri nüfusuna eşit olduğunu aktardı. Bu rakamlarla işsizliğin boyutunun daha iyi anlaşılmasını sağladı. İşsiz nüfusun çoğunu gençlerin oluşturuyor olması ise durumu daha vahim hale getiriyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.