Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom’dan bedava 30 GB internet Dağıtıyor

Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom’dan bedava 30 GB internet Dağıtıyor

Türkiye genelinde telekomünikasyon alanında hizmet vermeye devam eden üç operatör dahilinde, müşterilerinin kullanıma sunulan ve onlarca GB internetin yer aldığı bedava internet kampanyalarına yenileri ekleniyor.

Dünya genelinde insanlar tarafından günlük tüketim alanı bazında açık ara bir fark ile ilk sırada yer alan internet kullanımı için Türkiye genelinde de operatörler dahilinde alınan kararlar ile kampanyalar uygulanmaya devam ediyor.

Özellikle Koronavirüs (Covid 19) pandemi sürecinde uyarıları dikkate alarak evde kal çağrısına kulak veren vatandaşların da kullanımlar ile bireysel olarak mobil internet kullanımının artmış olmasını dikkate alan operatörlerin en sık karşılaştıkları sorun; taahhüt vererek sınırlı internet kullanım hakkı bulunan müşterilerin, kullanım haklarını aşmaları ile mağduriyet yaşamaları oldu.

Operatörlerden Bedava İnternet Kampanyaları

Söz konusu mağduriyetlerin yaşanmaması için ve piyasa genelinde hizmet veren üç farklı operatörün de ticari kaygılar ile rekabete girmelerinden kaynaklı olarak; müşterilerine bedava internet sunduğu kampanyalar açıklandı ve nasıl başvuru yapılacağı bilgileri sunuldu.

Vodafone İnternet Kampanyası

Herkese 15 GB internet sloganı ile piyasaya sürülen bedava internet dağıtımı ile ilgili olarak verilen bilgilere göre; farklı operatör olan hatlarını Vodafone taşıması işlemini gerçekleştiren her vatandaşa bedava 15 GB  internet sunduğu ve ilgili kampanyanın 1 ay değil; 3 ay süre ile geçerli olacağı açıklandı. Söz konusu kampanya dahilinde sadece hattını Vodafona taşıyan kişilerin başka bir başvuru işlemi yapmadan her ay 5 GB internet hakkı olduğu açıklandı.

Ayrıca Vodafone dahilinde yapılan bir diğer kampanyaya göre ise; çevre hassasiyeti gösteren ve e-fatura sistemine geçmeyi kabul eden kullanıcılara 1 GB internet verileceği açıklandı.

Turkcell Kampanyaları

Turkcell joker kampanyası olarak sloganlaştırılan bedava internet kampanyasında yer alan bilgilere göre; sadece faturalı hat sahiplerinin faydalanabileceği üzere bir kampanya yapıldı. Fatura miktarında cüzi de olsa artış yapan ve üst paketlere geçen vatandaşların Turkcell operatör servisine JOKER yazması durumunda, bedava internet hakları mevcut bakiyesine yüklenecektir.

Ayrıca Turkcell dahilinde Fizy üyeliği olan herkese herhangi bir başvuru kabul edilmeden 1 GB’a kadar bedava internet tahsisi yapılacaktır.

Türk Telekom Kampanyaları

30 GB’a kadar bedava internet sunan ve kampanya alanında en fazla internet kullanım hakkını tahsis edebilen operatör unvanına sahip olan Türk Telekom dahilinde farklı bir operatörden geçiş yapan her vatandaşa 30 GB internet sunmaktadır. Kullanıcılar hatlarını Türk Telekom’a taşıdıktan sonra BOLBOL yazarak 5555’e kısa mesaj göndererek ilgili kampanyaya dahil olabilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum