1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Yalova Üniversitesi 25 Akademisyen Alıyor
Yalova Üniversitesi 25 Akademisyen Alıyor

Yalova Üniversitesi 25 Akademisyen Alıyor

Yalova Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan ilan ile 15 araştırma görevlisi ve 10 öğretim görevlisi alımı yapılacağı duyuruldu.

A+A-

Başvuru Şartları
Adaylar DMK’ya göre memur olma genel şartlarını taşımalıdır. ALES puanı en az 70 ve YDS puanı en az 80 olmalıdır. Puan hesaplaması yapılırken 100’lük not sistemi kullanılır. Başvuru tarihi itibariyle 35 yaş doldurulmamış olmalıdır. Tezli yüksek lisans, doktora ya da sanatta yeterlilik eğitimi öğrencisi olmak gerekir. Adaylar en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmalıdır. MYO için başvuran adaylarda yabancı dil şartı aranmaz. 

Yalova Üniversitesi Doktora ya da tıp, diş hekimliği, eczacılık, veteriner hekimlik alanında uzman olanlar ya da sanatta yeterlilik eğitimini tamamlayanlar ile öğretim elemanı kadrolarında çalışmış ve çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz. Merkezi sınav muafiyetinden yararlananların ALES puanı en az 70 kabul edilir.

İstenen Belgeler
Başvuru yapacak olan adaylar başvuru formu, lisans diploması, 1 fotoğraf, ALES belgesi, YDS belgesi, lisans transkripti, özgeçmiş, yabancı dil belgesi, tezli yüksek lisans bitirme belgesi, varsa tecrübe belgesi, nüfus cüzdan sureti ve 2 adet bilgisayar ortamında doldurulan güvenlik soruşturması formu sunmalıdır. Başvurular 24 Haziran 2019 tarihinde başlayacak ve 8 Temmuz 2019 tarihinde sona erecektir. Şahsen ya da posta yoluyla başvuru yapılması mümkündür. Ön değerlendirme sonuçları ise 15 temmuz tarihinde açıklanır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.