1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Yarışmalarda Görev Yapan Memurların Ücretlerine Zam
Yarışmalarda Görev Yapan Memurların Ücretlerine Zam

Yarışmalarda Görev Yapan Memurların Ücretlerine Zam

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından gerçekleştirilen yarışmalarda jüri, raportör, yedek jüri üyesi, raportör yardımcısı olarak görev yapanlara ödenecek ücretlerde artışa gidildi.

A+A-

Ücretler Ne Kadar Olacak?
Kamu kurumları tarafından düzenlenen yarışmalarda raportör veya asil jüri üyesi olarak görev yapan memurlara 2018 yılında 1.703 lira ödenebiliyordu. Bu rakam 2019 yılında 1.843 lira olarak belirlendi. Böylelikle ödenen ücretlere %8,22 oranında zam yapıldığını ifade etmek gerekir. Her ne kadar enflasyon rakamlarının altında olsa da bazı kalemlerin hiç artırılmadığı düşünüldüğünde makul bir düzey olarak kabul edilebilir. 

Bu görevlerin haricinde yardımcı olarak görev yapacak personellere de ücret ödemesi yapılıyor. Ancak bu kişiler asil kişilere ödenecek olan ücretlerin belirli bir oranı kadar ücreti hak etmektedir. Bu kapsamda danışman jüri üyeleri, asil jüri üyelerinin yarısı kadar ücret alacaktır. Yedek jüri üyeleri ise yedeği oldukları üyenin aldığı ücretin 4’te birini alacaktır. Raportör yardımcısı görevini yürüten memurlara ise raportörlerin aldığı ücretin 5’te biri ödenecektir. 

Bunların yanı sıra asil jürinin görevini mücbir sebeplerden ötürü yapamaması durumunda yedek üye asil üye konumuna gelecektir ve bu durumda kendisine asil jüri üyesinin ücreti ödenecektir. Asil üye de yedek üye konumuna geçeceği için kendisine yedek üye ücreti ödenecektir. Ancak belirlenen bu ücretin tavan ücret olduğunu ve daha azının ödenebileceğini de belirtmek isteriz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.