Yeni Bakan Taşeronlar İçin Beklenen Açıklamayı Yaptı

Yeni Bakan Taşeronlar İçin Beklenen Açıklamayı Yaptı

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan son dakika 900 binden fazla 4/D taşeron işçiyi yakından ilgilendiren açıklamayı yaptı. İşte taşeron işçileri ilgilendiren çok önemli detaylar.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan Türkiye Büyük Millet Meclisi Komisyon konuşmalarında taşeronları yakından ilgilendiren açıklama yaptı. Bakan Elvan tarafından Taşeron İşçi ile ilgili açıklamada şu detaylara yer verildi.

Kadro Almayan Taşeron İşçilerde Son Durum

TBMM Komisyonunda Bakan Elvan’a yöneltilen soruda kadro alan taşeron işçilerin yanında almayanlara yer verildi. Bu kapsamda Kamu İktisadi Teşebbüsleri KİT’lerde çalışmaya taşeron olarak devam eden, Ayrıca Bakanlık sorumluluk alanında olan, Hastane yönetimlerinde görev alan, Mutfakta istihdam edilen ve şoför olarak çalışan taşeronlara kadro verilmediği dile getirildi.

Taşerona Kadroda Haksızlıklar

Taşeron işçilere kadro konusunda haksızlıkların devam ettiği dile getirildi. Haksızlık ve mağduriyetlerin yüzde 70 sorunundan dolayı devam ettiği ve bu taşeron işçilerin kadro alamadığı belirtildi. Bu sene kadro olacak mı sorusu Bakan Elvan’a özellikle soruldu.

Taşeron Çalışmada Yüzde 70 Şartı Sorunu

Özellikle yüzde 70 şartı ile ilgili olarak cihazlı malzeme alımı ihalelerinde çalışan araçlar da dahil olmak üzere çok sayıda kişi geçiş hakkından yararlanamadığı belirtildi. Bu konuda da taşerona kadro verilmesi için yeni çalışma yapılıp yapılmayacağı soruldu.

Bakan Elvan’ın Açıklamaları

Kamu İktisadi Teşebbüsleri için istihdam edilen taşeronlara kadro verilmediği belirtildi. 4 B ile ilgili olarak da sözleşmeli memurlara 2021 programında yeni bir çalışmanın söz konusu olmadığı dile getirildi. Konuyla ilgili yeni çalışma yapılabilir yeniden değerlendirilebilir denildi.

 

 

 

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.