1. HABERLER

  2. HABER

  3. Yeni Yayımlanan KHK Kapsamında Yeni 319 Kadro Müjdesi
Yeni Yayımlanan KHK Kapsamında Yeni 319 Kadro Müjdesi

Yeni Yayımlanan KHK Kapsamında Yeni 319 Kadro Müjdesi

9 Temmuz 2018 tarihinde yayımlanan 702 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında Nükleer Düzenleme Kurumu kuruldu ve bu kuruma yeni 319 kadro ihdas edildi.

A+A-

9 Temmuz tarihinde yayımlanan 702 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Nükleer Düzenleme Kurumu (NDK) adıyla yeni bir kurum kuruldu.

Nükleer Düzenleme Kurumu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin töreninin ardından göreve başlayacaktır.

Nükleer enerji hakkında daha önce izinler Türkiye Atom Enerjisi Kurumu tarafından veriliyordu. Yeni kurulan Nükleer Düzenleme Kurumu, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu’nun daha önce vermiş olduğu izinleri devralacak ve bundan sonra nükleer enerji konusunda tüm izinleri Nükleer Düzenleme Kurumu verecek.

Nükleer Düzenleme Kurumu’nun kurulmasıyla beraber kuruma yeni 319 kadro ihdas edildi. Yönetim kadrosuna ihdas edilen kadrolar arasında; 2 Başkan Yardımcısı, 10 Daire Başkanı, 5 Başkanlık Müşaviri, 40 Grup Başkanı, 1 Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri, 1 Kurul Hizmetleri Müdürü, 3 Şube Müdürü yer almaktadır.

Açıklanan diğer kadrolar ise; 47 Nükleer Düzenleme Uzmanı, 50 Nükleer Düzenleme Uzman Yardımcısı, 6 Avukat, 24 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, 2 Mali Hizmetler Uzmanı, 2 Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı, 2 Mütercim, 2 Programcı, 3 Çözümleyici, 2 Teknisyen, 78 Mühendis, 1 Araştırmacı, 18 Fizikçi, 2 Uzman, 7 Kimyager, 1 Ayniyat Saymanı, 1 Teknisyen, 1 Şef, 1 Bilgisayar İşletmeni, 2 VHKİ, 5 Memur olarak belirtilmiştir.

702 sayılı KHK kapsamında yayınlanan Nükleer Düzenleme Kurumu ihdas edilen kadroların tam listesine ulaşmak için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.