1. HABERLER

  2. SORU CEVAP

  3. Yerel yönetim ve belediye zabıta alımı yönetmeliği değişti
Yerel yönetim ve belediye zabıta alımı yönetmeliği değişti

Yerel yönetim ve belediye zabıta alımı yönetmeliği değişti

2 Nisan 2020 Resmi Gazetesinde yayımlanan yönetmelik değişiklikleri kamuoyunun bilgisine olmak üzere ilan edildi. Yayımlan son yönetmelik değişikliğinde belediye zabıta yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına karar verildiği açıklandı.

A+A-

Türkiye genelinde kamu alanında devam eden çalışmalar doğrultusunda yeni mevzuatlar ve müktesebat değişiklikleri yapılmaya devam ediliyor. 2 Nisan 2020 Resmi Gazetesinde yayımlanan ilana göre zabıta yönetmeliğinde değişiklik yapıldı.

Yapılan değişikliğin kapsamı olarak belediyeler muhatap alınarak zabıta memuru alımı noktasında belediyelerin uyması gereken noktalar ve yeni kurallar beyan edildi. Bağlı bakanlığın ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olduğu açıklandı.

Belediyelerin zabıta memuru talep edebilmesi için gerekli görülen eğitim düzeylerinden daha düşük olarak istihdam ilanına çıkmasını engelleyen yönetmelik maddelerine göre; KPSS puanın belirleyici olmaya devam edeceği ve belediyelerin de talepten en az 30 gün önce ilgili istihdam bilgilerini Cumhurbaşkanlığına onaylatmak üzere sunacağı açıklandı.

Yazılı sınav sürecinin daha aktif şekilde uygulanması noktasında belirleyici olan mevzuat değişikliğinde yer alan bilgilere göre puanlama aşamasının akabinde yüzdelik olarak 60 puanın altında kalan adayların başarılı sayılamayacağı beyan edildi.

İşte Belediye Zabıta Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

zabita1.JPGzabita2.JPGzabita3.JPG

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.