Yetenek Kapısı! Öğrenciler için Kariyer Platformu

Yetenek Kapısı! Öğrenciler için Kariyer Platformu

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı tarafından üniversite öğrencilerine yönelik hazırlanan Yetenek ve Staj Seferberliği büyük beğeni topladı. Yetenek kapısın olarak bilinen bu alana başvurular nasıl yapılacak.

Yetenek Kapısı Platformu

Staj Seferberliği Programı doğrultusunda gerçekleştirilen program, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi çalışmaları doğrultusunda gündeme geldi.  Yetenek Kapısı ismindeki platform, özellikle öğrenci ve mezunların online ortamda işverenlerle buluşmasını amaçlıyor. Oluşturulan kariyer platformu birçok tarafı bir araya getirecek.

Öğrencilerden Kimler Başvuru Yapabilecek?

Yetenek kapısına kimler başvuru yapabilecek sorusu yeni gelişmeler paralelinde gündeme gelebilir. Yapılan resmi açıklamaya göre Staj Seferberliği programına lisans programları, 4 yıllık eğitim yılının son sınıfında olanlar, not ortalaması 4 üzerinden 2’yi geçenler başvuru yapabiliyor. Staj programı ile alakalı adaylar Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Ölçme ve Değerleme Dairesi Başkanlığı bünyesinden gelecek açıklamaları merak içerisinde bekliyor.

Anlık Performans Ölçümü

Kurum bünyesinde gerçekleştirilen anlık performans ölçümleri doğrultusunda öğrencilerin sergilediği başarı durumu belirli aralıklarla takip ediliyor. Yöntem açısından yetkinlikleri artırmak için çalışmalar oluşturuluyor. Başarı açısından bu kapsamda eski dönemlerle beraber aşamalı şekilde değerlendirme yapılıyor.

Üç Ana Başlık Var

Proje kapsamında üç ana başlık üzerinden adaylar değerlendirilecek. Sosyal ve Sanatsal Yeterlilikler, Sportif Yeterlilikler ve Mesleki Yeterlilikler başlıkları altında belirli ölçütler de dikkate alınarak yeni bir puanlama sistemine geçilecek. Yani bilgi ve beceri ile yetkin olunan alan konusunda bir inceleme olacak. Bu başlıklara göre değerlendirme yapılan öğrenciler stajyer havuzuna girmek için hak kazanmış olacak.  Belirlenen adaylar bir havuz içerisinde toplandığında, özel firmalar bu gönüllü havuz içerisindeki öğrencilerden ve mezunlardan staj seçimi yapabilecek. Kurumlarda ihtiyaçlara göre bu havuzdaki kişilerden seçim yaparak tercihlerde bulunabilecek. Teklif götürüldüğünde kamu kurum ve kuruluşlardan tercih yapılabilecek.

Ne Zaman Başvuru Yapılacak?

Staj için sunulan havuz projesinde 20 Temmuz -3 Ağustos 2020 arasında başvuru yapılabiliyor. Başvuru yapmak isteyen adaylar www.yetenekkapisi.org adresine gelerek işlemleri tamamlayabilecek. Yani yetenek kapısı platformu doğrultusunda kayıt formu doldurulacak ve elektronik posta adresi üzerinden bağlantı şifresi onaylanabilecek. Bu bağlantı onayı ile şifre de oluşturulabiliyor. Özgeçmişinizi siteye yüklemeniz ve eksik bilgileri tamamlamanız gerekiyor.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.