Yıldırım Belediyesi 30 Zabıta Alım Şartları Neler

Yıldırım Belediyesi 30 Zabıta Alım Şartları Neler

Zabıta memuru olmak isteyen adaylar ilanları takip ediyor. Son yayınlanan zabıta memuru alımı başvuru şartları arasında neler bulunuyor? Bursa Yıldırım Belediyesi alımı başvuru tarihleri ne zaman olduğu detayları haberimizde…

Kamu’da iş bulmak isteyen kişilerin araştırdığı zabıta mesleği için ilan yayınlandı. Bursa Yıldırım belediye başkanlığı Zabıta Memurluğu şartlarına bağlı olarak KPSS Puan türü ve KPSS taban puanları ve diğer şartları taşımak kaydıyla boş kadrolarda istihdam edilmek üzere zabıta memuru alımı yapılacaktır.

Zabıta memurluğu kadro derecesi olarak 7 8 ve 9. Derecelerden 20 kadro açığı bulunmak ile beraber herhangi bir lisans programından mezun olmuş adaylar B sınıfı ehliyete sahipler ise KPSS P3 türünden en az 70 puan alan adaylar başvuru yapabilecek. Aynı şekilde 8 9 ve 10. Derecelerden alınacak olan adaylarda en az ön lisans olmak üzere KPSS P93 puan türünden yine en az 70 puan alan adaylar sınava ve zabıta memurluğu ilanına başvuru sağlayabilecekler. Aşağıda bahsi geçen iş ilanı ile ilgili özel şartlar sırası ile bildirilmiştir.

• İlan edilen kadrolar için 570 sayılı kanun gereğince öğrenim şartlarını taşıyor olmak ve bu öğrenim ile ilgili ön lisans KPSS P93 puan türünden en az 70 puan almaları gerekmektedir.

• Aynı şekilde diğer kadro için başvuru yapmak isteyen adaylar KPSS P3 puan türünden en az 70 puan ile kendileri için başvuru yapabilmektedir.

• Sınavın yapıldığı tarihte her iki kadro için de başvuru yapan adaylar 30 yaşını aşmamış olmalıdır. 

• 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Kanun gereğince en az B sınıf ehliyet sahibi olan adaylar yukarıda da bahsi geçen sınava başvuru yapabileceklerdir.

10 kişi başvuru şartları: Herhangi bir önlisans programından mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

20 kişi için başvuru şartları: Herhangi bir lisans programından mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Sınav Tarihi Yeri ve Başvuru Belgeleri

Adaylar bahsedilen ilan ile ilgili sözlü sınava başvuru sağlayabileceklerdir. Başvuru için gerekli belgeler nüfus cüzdan ve fotokopisi, diploma onaylı belgesi olmalıdır. Başvuru belgelerinin adaylar 24.08.2020 ve 28.08.2020 tarihleri arasında adaylar eksiksiz belgeler ile başvuru yapabileceklerdir. Şükraniye Mahallesi Ahmet Taner Kışlalı Meydanı No: 2 adresine bizzat başvurular da kabul edilecektir. Sözlü ve uygulamalı sınav 21.09.2020 tarihi ile 23.09.2020 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilecektir.

Bursa Yıldırım Belediyesi zabıta memuru alımı kılavuzu içerisinde detaylar verildi.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum