YÖK memur alımı başvuruları 30 Temmuzda son erecek

YÖK memur alımı başvuruları 30 Temmuzda son erecek

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından yayımlanan memur alımı ilanlarında yer alan bilgilere göre; 8 kişilik kontenjan ile Uzman Alımı yapılacağı ilan edildi. Başvuru süreci yarın sona eriyor. İşte detaylar…

Yurt genelinde birçok farklı unvan ve nitelikte vatandaşın takip ettiği kamu personel alımları, belediye personel alımları, sürekli işçi alımları ve memur alımı ilanları yayımlanmaya devam ediyor. İŞKUR aracılığı ile yayımlanan kamu personeli alımlarında başvurular sona eriyor.

YÖK Personel Alımları

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından yayımlanan kamu personel alımları dahilinde alınan başvuruların süreci yarın itibari ile sona erecektir. Başvuru yapmak isteyen adaylar aşağıda yer alan bilgileri takip ederek başvurularını tamamlayabilecektir.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

YÖK bünyesinde görevlendirileceği beyan edilen kamu personel alımı süreçleri dahilinde sadece Uzman unvanı ile istihdam yapılacak olup; toplamda 8 kişilik kontenjan açıldığı ilan edildi. 8 kontenjan beyanı için 7 farklı nitelikte ilan duyurusu yapıldı.

Başvuru Süreci

YÖK resmi internet sitesinden temin edilebilecek olan belge ile birlikte başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. adaylar 21 Temmuz 2020 tarihinde başlayan süreç için son olarak yarın (30 Temmuz 2020) tarihine kadar başvurularını tamamlamış olacaktır. Her aday kılavuzda istenilen belgeler ile birlikte Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (Personel Dairesi Başkanlığı) Üniversiteler Mahallesi 1600.Cadde No: 10 06800 Bilkent/Ankara adresine temin etmek koşulu ile şahsen veya post yolu ile başvuru yapabilecektir.

Başvuru Şartları

Adayların özel nitelik koşullarında belirtildiği sınırlar dahilinde Yabancı Dil puanı ile KPSS puanını gösterir belgeleri ibraz etmesi gerekmektedir. 

Üniversitelerin Mühendislik, Fen-Edebiyat, İletişim, Eğitim, Güzel Sanatlar Fakültelerinin birinden mezun olmak şartı ile 1 kişi;

Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümünden veya Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca bu bölüme eşdeğerliliği kabul edilen bölümlerin birinden mezun olmak şartı ile 1 kişi; 

Eğitim Fakültelerinden mezun olup, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme ana bilim dalında yüksek lisans yapmış olmak şartı ile 1 kişi;

İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünden mezun olmak şartı ile 1 kişi;

Hukuk Fakültelerinden mezun olmak şartı ile 1 kişi;

Fen-Edebiyat Fakültesi ile Edebiyat Fakültelerinin İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık veya Eğitim Fakültelerinin İngilizce Öğretmenliği bölümlerinden mezun olmak şartı ile 1 kişi ve n İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi veya Edebiyat Fakültelerinin birinden mezun olmak şartı ile 2 kişi istihdam edileceği açıklanmaktadır.

YÖK personel alımı başvuru detayları güncel kılavuzda yer almaktadır.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.