1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. YSK 549 Memur Alım Sonuç Sayfası
YSK 549 Memur Alım Sonuç Sayfası

YSK 549 Memur Alım Sonuç Sayfası

Yüksek Seçim Kurumu tarafından memur alımı ile ilgili sıralama sonuçları yayınlandı. Mülakat sınavına girecek 549 memur alımının 5 katı aday sonuçları yayınlandı. İşte detaylar.

A+A-

Adalet Bakanlığı Tüksek Seçim Kurumu tarafından ilan yayınlanmış ve çeşitli kadrolara alımlar yapılacağı yayınlanmıştı. Başvuran adaylar arasında Kamu Personeli Seçme Sınav puanına göre 5 katı aday mülakat sınavı için evraklarını tatamlama sureti ile sınava girecekler işte tam listeler.

Mülakatlara çağırılan adayların en düşük KPSS puanları şöyle: mühendis 89, istatistikçi 84, programcı 79, çözümleyici 78, teknisyen merkez için 87, bilgisayar işletmeni 87, vhki 89, arşiv memuru 91, santral memuru 86, sekreter 84, bekçi 85, şoför 84, hizmetli 85, dağıtıcı 83, zabıt katibi 83 ve teknisyen taşra için 78 puanla kapatmıştır.

Yüksek Seçim Kurumu Merkez ve Taşra Teşkilatı kadrolarına personel alımına ilişkin yapılan ilan üzerine, başvuruda bulunanlardan ilanda belirtilen durum ve şartlara sahip olup, KPSS puanına göre ilan edilen her bir unvan adedinin beş katı aday arasına girerek sözlü sınava katılmaya hak kazananların listesi (Link olarak soyadı alfabetik sırada, taban ve tavan puanlar ile birlikte) aşağıda yer almıştır.

Zabıt katibi kadrosu için sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların, fotoğraflı ve onaylı bir kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport vb.), Başkanlık kurumsal internet sitesinde bulabilecekleri ve usulüne uygun doldurdukları 3 adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu, Taşra Teşkilatı Zabıt Katibi unvanlı kadro için ilan edilen yerlerden 30 adet yer için tercihte bulundukları imzalı talep istem dilekçeleri ve 2 adet nüfus cüzdanı fotokopisi ile isimleri karşısında belirtilen gün ve saatte Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı Mithatpaşa Cad. No: 12 Kızılay/ANKARA adresinde hazır bulunmaları gerekmektedir.

Zabıt Katibi kadrosu haricindeki diğer kadrolar için sözlü sınav tarihi ve saati ileri bir tarihte Başkanlık kurumsal internet sitemizden ilan edilecektir.

Alım formları ve güvenlik araştırma formlarına ulaşmak için sonuç sayfasını ziyaret ediniz.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum