YTB Memur Alımı Başvuruları 14 Ocak’ta Bitecek

YTB Memur Alımı Başvuruları 14 Ocak’ta Bitecek

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı memur alımı başvuru şartları, tarihleri ve detayları verildi. Başvuruları 14 Ocak 2020 tarihinde sona eriyor. Adaylar başvurularını bu tarihi bitimine kadar yapması gerekiyor.

Yurtdışı Akraba Topluluğu Başkanlığı memur alımı başvuruları 14 Ocak 2020 tarihi bitimine kadar yapılabilir. YTB başvuru şartları, öğrenim şartları, başvuru tarihleri ve detaylarıyla kılavuzda verilmiştir.

Öğrenim şartları; Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Ekonometri, Ekonomi, Finans, Gazetecilik, Halkla İlişkiler, İktisat, İlahiyat, İletişim, İnsan Kaynakları Yönetimi, İstatistik, İşletme, Kamu Yönetimi, Maliye, Psikoloji, Reklamcılık, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Sosyoloji, Tarih, Uluslararası İlişkiler mezunu olması gerekmektedir.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzmanlığı Yönetmeliği hükümleri uyarınca, mesleğe özel yarışma sınavı ile azami 2 adet Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman Yardımcısı alınacaktır.

Eleme sınavı, yazılı sınav ile sözlü sınav aşamalarından oluşmaktadır. Eleme sınavı, 26.01.2020 tarihinde saat 10.30 ile 12.30 arası, yazılı sınav ise 08.02.2020 tarihinde saat 14.00 ile 16.00 arası Ankara’da yapılacak olup sınav yerleri daha sonra duyurulacaktır.

Başvurular kurumun internet sitesi üzerinden 14 Ocak 2020 saat 18.00 arasında çevrimiçi olarak yapılacaktır.

YTB kamu personeli alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum