1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Yüksek Lisans ve Doktora Alımları Başladı
Yüksek Lisans ve Doktora Alımları Başladı

Yüksek Lisans ve Doktora Alımları Başladı

Lisans bölümlerinden mezun olanlar için yüksek lisans ve doktora başvuruları başladı. 10’dan fazla üniversite ilanlarını yayınladı.

A+A-

İlana Çıkan Üniversiteler 
Henüz üniversitelerin final sınavları tamamlanmamışken bazı üniversiteler yüksek lisans ve doktora ilanlarına çıktılar. Bu kapsamda hem sosyal bilimler hem de fen bilimleri alanlarında ilanlar yayınlandı. Adaylar başvuru yapabilmek için ilgili ilanları irdelemeli ve başvuru sürecini de kaçırmamalıdırlar. 

Lisansüstü eğitim ilanları yayınlayan üniversiteler ise şöyle sıralandı: Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Galatarasay Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, ODTÜ, İzmir İleri teknoloji Enstitüsü.

Başvurular Nasıl Yapılacak?
Her bir üniversite için yayınlanan ilanlar farklı içerikler barındırmaktadır. Dolayısıyla adayların bu içerikleri incelemeleri ve buna göre başvurularını yapmaları gereklidir. Bu kapsamda adaylar belirtilen süre içerisinde başvurularını iletmeleri gereklidir. Genel olarak başvurular online bir şekilde yapılmakta ve ardından belgeler teslim edilmektedir. Bazı üniversiteler sadece sözlü sınav yaparken bazıları yazılı sınav da yapabilmektedir. İşte bu sebeple her bir üniversitenin alkım şartlarının kendi özelinde irdelenmesi gereklidir. 

Başvuru yapacak adayların süreleri kaçırmamaları gereklidir. Aksi takdirde hakları kaybolacaktır. Ayrıca birden fazla üniversiteye başvuru yapılabilir ancak sadece birisine kayıt işlemleri yapılabilir. Bu sebeple adayların bu durumu da göz önünde bulundurarak başvurularını yapmaları gereklidir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.